Odzież patriotyczna: Falanga

Ramię trzymające miecz na zielonym tle jest współcześnie wykorzystywane przez ugrupowanie polityczne Obóz Narodowo-Radykalny (ONR), a także Marynarka Wojenna RP. Geneza tego symbolu sięga XVI wieku.

Kotwica składająca się z połączonych ze sobą liter „P” oraz „W” powstała w drodze konkursu zorganizowanego przez Biuro Informacji i Propagandy KG AK. Rozsławiony przez Jana Bytnara znak stał się symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości (II wojna światowa).

Odzież patriotyczna: Szare Szeregi

Połączenie symbolu Polski walczącej oraz harcerskiej Lilijki. Znak Szare Szeregi był wykorzystywany w czasie II wojny światowej przez konspiracyjną organizację ZHP.

Odzież patriotyczna: Znak Spadochronowy

Powstały w 1941 roku na polecenie samego Władysława Sikorskiego mógł być wykorzystywany wyłącznie przez żołnierzy biorących udział w akcji spadochronowej. Z czasem stał się symbolem Cichociemnych.

Odzież patriotyczna: Szczerbiec

Mieczyk Chrobrego, zwany również Szczerbcem to symbol miecza koronacyjnego królów Polski. Pierwowzór – oryginalny miecz – przechowywany jest do dziś w skarbcu Zamku Królewskiego na Wawelu.

Odzież patriotyczna: Wilk

Wilk na pewno nie jest symbolem patriotycznym, jednakże na odzieży tego typu pojawia się dość często. Zwierzę to symbolizuje lojalność, przebiegłość, doskonałą intuicję, komunikatywność, niezależność, współczucie, a także inteligencję.

Odzież patriotyczna: Lilijka

Lilijka to symbol wykorzystywany przez większość organizacji harcerskich. Znak ten wykorzystywany jest na całym świecie – nie tylko w Polsce. Trzy płatki odnoszą się do tzn. trzykrotnej Obietnicy Zwiadowców – obowiązek wobec kraju i Stwórcy, obowiązek wobec samego siebie oraz obowiązek względem innych.

Odzież patriotyczna: Orzeł

Mówiąc „orzeł” mamy na myśli orła w każdej możliwej postaci – nie tylko odnoszącego się do Godła Polski (biały orzeł w koronie na czerwonym tle).

Komentarze
  • Odzież dla młodych klientów – Moodo

    Właściciel odzieżowej marki dla młodzieży zapowiada w tym roku otwarcie 21 sklepów. Firma …
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …