W czasach, w których ogromna ilość osób niemal oszalała na punkcie zdrowego odżywiania, bycia fit, smukłej sylwetki, liczba diet na rynku jest ogromna. Większość osób uważa, że tłuszcz podczas diety jest naszym wrogiem i powinniśmy go omijać z daleka. Z tego powodu dieta tłuszczowa może brzmi naprawdę kontrowersyjnie, lecz jednocześnie ciekawie. W jaki sposób schudnąć jedząc tłuszcz? Okazuje się, że właśnie model odżywiania sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Jaka jest jednak tego przyczyna?

Kuracja ta należy do diet niskowęglowodanowych, o których ostatnio sporo się mówi. Prawda jest taka, że do każdych zmian żywieniowych należy podejść z rozsądkiem. Okazuje się, że dieta tłuszczowa jest dobra w przypadku, kiedy zależy nam na redukcji. Niezbyt przychylne podejście do tego typu  kuracji wynika z faktu, że słysząc słowo „tłuszcz”, większość osób ma przed oczami bawarską golonkę, kiełbasy i inne tego typu wyroby. W tym wypadku jednak chodzi o to, aby wybrać jedzenie, w którym znajdują się tłuszcze dobrej jakości. Można tu podać przede wszystkim nerkowce, awokado, kakao, tłuste ryby, olej kokosowy oraz oliwę z oliwek.

Całą ideą tej diety jest zminimalizowanie w swoim jadłospisie węglowodanów, które w dużej mierze pobudzają apetyt, przy jednoczesnym wzbogaceniu organizmu o dobre tłuszcze. Jeżeli więc skupimy się na przyjmowaniu większej ilości tłuszczów oraz białek, będziemy w stanie dostarczyć większą ilość kalorii.

Dieta tłuszczowa ma prawidłowy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki jej jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko chorób serca oraz regulować poziom cukru we krwi. Należy jednak uświadomić sobie, że kuracja ta nie jest wskazana, zwiększyć masę swoich mięśni wykonując ćwiczenia siłowe. Ogólnie rzecz biorąc, kuracja zdrowymi tłuszczami przynosi raczej same korzyści dla naszego organizmu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …