Dom Bez kategorii Czy warto zlecić stworzenie strony Frelancerowi?

Czy warto zlecić stworzenie strony Frelancerowi?

7 min odczyt
0
0
176

Na rynku jest wielu dobrych, jak i przeciętnych freelancerów. W ostatnim czasie można zauważyć wysyp „specjalistów” w tej branży. Najlepszą opcją wydaje się być współpraca z agencją, której portfolio jest bogate, a potwierdzeniem wysokiej jakości jest współpraca z dużymi firmami. Polecamy Agencję, która ma w ofercie Tworzenie stron Bydgoszcz. Rozbijmy to jednak na czynniki pierwsze i sami zdecydujmy, co lepiej wybrać.
Wolny strzelec

Wolnych strzelców jest coraz więcej. Minusem tego jest z pewnością fakt, że łatwiej znaleźć „fachowca”, który może mieć problemy przy tworzeniu strony internetowej. Atutem są z pewnością konkurencyjne ceny, które zaczynają się już od kilkuset złotych. Znalezienie dobrego freelancera nie jest jednak niemożliwe. Wystarczy poświęcić chwilę, aby znaleźć specjalistę z bogatym portfolio, który działa od lat.

Trzeba zadać sobie pytanie, czy osoba tworząca strony internetowe będzie kładła taki sam nacisk na wszystkie elementy? Przede wszystkim tekst, grafika i optymalizacja wewnętrzna – to najważniejsze elementy strony internetowej, bez których późniejszy marketing online jest bardzo trudny. Oczywiście marketing to tylko dodatkowa opcja, więc decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

Dziś każdy może być freelancerem
Obecnie próg wejścia w biznes tworzenia stron internetowych jest bardzo niski. Niezbędne narzędzia to komputer i Internet. Reszta to chęć i trochę czasu, żeby zacząć robić pierwsze strony. Wystarczy jeden weekend nauki, aby stworzyć pierwsze strony za pomocą prostych kreatorów. Jeśli ktoś proponuje Ci stworzenie strony internetowej za 300 zł, to prawdopodobnie dopiero zaczyna swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.

Prawdopodobnie nie zapewni ci to jakości i odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak. Oczywiście z drugiej strony to duża oszczędność pieniędzy, ale czy naprawdę warto?

Najczęściej Freelancer nie daje gwarancji na bezproblemowe działanie serwisu.

Trudno będzie też przeszkolić się z obsługi systemu CMS (panelu administracyjnego) – i to raczej nie za darmo. Nie jest też pewne, czy za pół roku będzie miał czas na ponowne wspólne działanie, bo zazwyczaj ma terminy ustalone na wiele miesięcy do przodu.

Zalety tworzenia strony internetowej przez freelancera

 • Niska cena – na takiej współpracy można zaoszczędzić. Oczywiście, jeśli dobrze to zrozumiesz
 • Elastyczność – z freelancerem możesz pracować mniej konwencjonalnie.
 • Wady tworzenia strony internetowej przez freelancera

 • Niska odpowiedzialność – zrobienie strony internetowej za około 300 zł oznacza, że freelancer nie może sobie pozwolić na wzięcie odpowiedzialności za projekt, bo to się nie opłaca. Jeśli coś się stanie, prawdopodobnie kontakt zostanie zerwany
 • Mała stabilność – freelancerzy przychodzą i odchodzą. Osoba, z którą pracujesz dzisiaj, za pół roku może już nie wykonywać usług, a sam będziesz musiał wprowadzić aktualizację
 • Żadnych dalszych usług – freelancer zazwyczaj oferuje stworzenie strony internetowej. Między innymi z marketingiem zostajesz sam
 • Niska cena – zaleta, ale jednocześnie wada, ponieważ przy niskiej cenie nie pozostaje nic innego jak stworzenie strony
 • Najważniejsze elementy strony są niezauważalne
  Jako klient widzisz tylko końcowy efekt pracy, czyli stronę internetową. Najważniejsze elementy znajdują się w jej środku.

  Strona internetowa jest jak samochód… Dlaczego potrzebujesz pięknego samochodu z silnikiem, który ledwo działa?

  Strona powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem wydajności i bezpieczeństwa. Kod strony powinien być jak najprostszy bez zbędnych elementów spowalniających działanie. Nie zauważysz takich elementów, gdy zobaczysz dobrze wyglądającą stronę główną.

  Oczywiście wybór freelancera nie zawsze jest złą decyzją. Są ludzie, którzy od lat wykonują naprawdę porządną robotę i nie można im nic zarzucić.

  Jednak doświadczenie mówi nam, że trudno znaleźć osobę, która kompleksowo zadba o każdy element strony.

  Jeśli najważniejszym czynnikiem przy wyborze wykonawcy jest dla Ciebie cena strony internetowej, to freelancer jest dobrym wyborem.

  Komentarze
  Załaduj więcej podobnych artykułów
  Załaduj więcej Naczelny
  Załaduj więcej Bez kategorii

  Dodaj komentarz

  Sprawdź też

  Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas powiększania ust?

  Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych na świecie. Chociaż …