Dom Dla rozrywki Jak dbać o nadwozie auta?

Jak dbać o nadwozie auta?

3 min odczyt
0
0
914

Troska o karoserię i lakier samochodu jest niewątpliwe bardzo ważna. Dobrze utrzymane auto wiele mówi o kierowcy. Co więcej, ewentualna sprzedaż takiego samochodu jest dużo łatwiejsza niż sprzedaż pojazdu ze zniszczonym, nieatrakcyjnym lakierem. Jak dbać o nadwozie samochodu?

Mycie nadwozia

Regularne mycie nadwozia to podstawa troski o wygląd auta. Można oczywiście myć nadwozie samodzielnie, jednak jest to niewskazane. Nie da się bowiem umyć dokładnie całego brudu, co więcej, czasochłonne i niełatwe mycie ręczne to spore ryzyko doprowadzenia do zarysowań na delikatnym lakierze pojazdu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc korzystanie z myjni samochodowych. Najpopularniejsze to oczywiście myjnie automatyczne i bezdotykowe. Która jest lepsza?

Myjnia automatyczna. Wskazana tylko przy małych lub średnich zabrudzeniach

Myjnia automatyczna, w której nadwozie pojazdu myją wirujące szczotki, jest jak najbardziej warta polecenia, ale tylko gdy nadwozie samochodu nie jest za bardzo brudne czy też zabłocone. W tego rodzaju myjniach nie ma bowiem możliwości dokładnego spłukania brudu przed rozpoczęciem mycia, a wirujące szczotki mogą go na początku rozprowadzać, powodując też zarysowania lakieru. Zbyt twarde szczotki i częste mycie auta w myjni automatycznej to gwarancja pogorszenia stanu nadwozia. Z czasem zarysowania widać nie tylko na lakierze, ale i na tablicach rejestracyjnych. Stają się mniej czytelne, porysowane. Bezpieczniejsza dla pojazdu jest więc myjnia bezdotykowa. Co równie istotne myjnia bezdotykowa Lublin wiąże się z niższymi kosztami mycia. Warto więc korzystać z takich myjni, a po umyciu pojazdu nigdy nie zapominać o zabezpieczeniu lakieru dobrej jakości woskiem.

 

Mechanika Samochodowa: http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Trendy i przyszłość w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: od zrównoważonego rozwoju do automatyzacji.

Branża budowlana nieustannie ewoluuje, podążając za najnowszymi trendami i innowacjami, kt…