Dom Dla siebie Jak kupować fabrycznie odnowione laptopy?

Jak kupować fabrycznie odnowione laptopy?

3 min odczyt
0
0
470

Niezależnie od tego, czy szukasz laptopa, czy komputera stacjonarnego, w tym dziale można znaleźć wiele ciekawych okazji. Niekiedy jednak trudno jest złapać dokładnie to, co chcemy, ze względu na liczbę dostępnych na rynku modeli i konfiguracji. Dodatkowo przy komputerach nie stosuje się zbyt prostego nazewnictwa, trzeba poświęcić chwilę, aby poszukać i dowiedzieć się kiedy dany sprzęt został wypuszczony na rynek.

Sprzedawcy detaliczni mogą podawać pierwotne daty premiery lub napisać jaką generacją jest produkt, warto zwrócić większą uwagę na specyfikacje urządzenia – pamięć, dysk twardy oraz procesor. Jeśli nie masz pojęcia o wieku laptopa, którym się interesujesz, szybkie wyszukanie w Google modelu procesora – który powinien być podany – powinno nam pomóc w znalezieniu szczegółów. Oczywiście nie poznamy z internetu dokładnej daty produkcji, lecz da nam to przynajmniej ogólny pogląd.

Ile możesz zaoszczędzić? Nawet przy zakupie od producentów może zapłacić mniej nawet do 50% ceny katalogowej. Taka cena robi wrażenie, prawda? Warto sprawdzić HP PROBOOK 455 G6 RYZEN3-3. Dajmy także przykład laptopa do gier, który kosztuje ok. 6000 zł. Przy takiej cenie nawet 30% robi kolosalną różnicę. Weźmy też pod uwagę, że sprzęt fabrycznie odnawiany musi przejść przez cały szereg precyzyjnych testów – często znacznie bardziej szczegółowych niż sprzęt schodzący z taśmy produkcyjnej.

Prócz stron producenckich odnawianych sprzętów można szukać w takich serwisach jak Allegro, które bardzo mocno pilnuje dokładności ofert.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
  • jak się ubrać do teatru

    Jedną z najważniejszych umiejętności, jakie dzieci otrzymują od swoich rodziców jest umiej…
  • Studnie według projektu

    Studnie wykonuje się zgodnie z projektem Można zamówić studnie kopane lub wiercone. Klienc…
  • Ciekawostki o białku

    Osoby, które interesują się siłownią z pewnością znają hasło białko, proteiny. Jest to ele…
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Subtelność białego tatuażu

Każdy jest bardziej zaznajomiony z tradycyjnym tatuażem – żywy projekt często wykorz…