Dom Dla siebie Jak kupować fabrycznie odnowione laptopy?

Jak kupować fabrycznie odnowione laptopy?

3 min odczyt
0
0
1,072

Niezależnie od tego, czy szukasz laptopa, czy komputera stacjonarnego, w tym dziale można znaleźć wiele ciekawych okazji. Niekiedy jednak trudno jest złapać dokładnie to, co chcemy, ze względu na liczbę dostępnych na rynku modeli i konfiguracji. Dodatkowo przy komputerach nie stosuje się zbyt prostego nazewnictwa, trzeba poświęcić chwilę, aby poszukać i dowiedzieć się kiedy dany sprzęt został wypuszczony na rynek.

Sprzedawcy detaliczni mogą podawać pierwotne daty premiery lub napisać jaką generacją jest produkt, warto zwrócić większą uwagę na specyfikacje urządzenia – pamięć, dysk twardy oraz procesor. Jeśli nie masz pojęcia o wieku laptopa, którym się interesujesz, szybkie wyszukanie w Google modelu procesora – który powinien być podany – powinno nam pomóc w znalezieniu szczegółów. Oczywiście nie poznamy z internetu dokładnej daty produkcji, lecz da nam to przynajmniej ogólny pogląd.

Ile możesz zaoszczędzić? Nawet przy zakupie od producentów może zapłacić mniej nawet do 50% ceny katalogowej. Taka cena robi wrażenie, prawda? Warto sprawdzić HP PROBOOK 455 G6 RYZEN3-3. Dajmy także przykład laptopa do gier, który kosztuje ok. 6000 zł. Przy takiej cenie nawet 30% robi kolosalną różnicę. Weźmy też pod uwagę, że sprzęt fabrycznie odnawiany musi przejść przez cały szereg precyzyjnych testów – często znacznie bardziej szczegółowych niż sprzęt schodzący z taśmy produkcyjnej.

Prócz stron producenckich odnawianych sprzętów można szukać w takich serwisach jak Allegro, które bardzo mocno pilnuje dokładności ofert.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wynajem Sali na Pokaz Filmowy: Kluczowe Informacje

Organizowanie pokazu filmowego to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu i cieszeni…