Dom Dla siebie Jak przyspieszyć metabolizm poprzez sport?

Jak przyspieszyć metabolizm poprzez sport?

3 min odczyt
0
0
819

Jak przyspieszyć metabolizm poprzez sport?

Budzicie się, patrzycie w lustro w trakcie porannego mycia, stajecie potem na wadze i nie jesteście zadowoleni? Wskaźnik wychyla się bowiem zbyt mocno w prawą stronę? Statystyki pokazują, że sporo osób ma kompleksy z tego tytułu. Nie brakuje ludzi, którzy zastanawiają się zatem, jak przyspieszyć metabolizm po 40… Jesteście w tym wieku? Zadajecie sobie często właśnie to samo pytanie? Jednym ze sposobów na uzyskanie tego efektu są ćwiczenia. Jakie z nich warto uprawiać? Jak często trenować?

Czy każde ćwiczenia są odpowiednie?

Warto zwrócić uwagę, że niestety nie. Zresztą bardzo łatwo to wyjaśnić. Nie brakuje osób, które systematycznie chodzą na siłownię. Zależy im przede wszystkim na tym, aby zbudować masę mięśniową. Kobiety zazwyczaj chcą natomiast zgubić zbędne kilogramy, a nie wyglądać jak kulturystki. Zadajecie sobie zatem pytanie, jak przyśpieszyć metabolizm po 40 w odpowiedni sposób poprzez treningi? Warto zwrócić uwagę na fakt, że ćwiczenia powinny być umiarkowane. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że umiarkowany wysiłek fizyczny odpowiednio przyspiesza krążenie krwi oraz pobudza komórki do wydajniejszej pracy. Jeśli bierzemy pod uwagę bardzo intensywny wysiłek, to trudno jest osiągnąć proporcjonalne spalanie kalorii. Eksperci zalecają też, aby przerwa pomiędzy kolejnymi jednostkami wynosiła około 24 godziny. Popularne są konkretne treningi interwałowe (jak choćby jazda na rowerku stacjonarnym, pływanie itp.), gdzie na przykład przez kilkadziesiąt sekund przyspieszamy, a potem wracamy do umiarkowanego wysiłku.

Jak długo trenować?

Kolejną zaletą tego sposobu na przyspieszenie metabolizmu jest fakt, że trening nie trwa stosunkowo długo. Niemniej jednak zajęcia powinny odbywać się minimum przez 30 minut. Przez pewien okres energia jest bowiem czerpana z zapasów magazynowanych w mięśniach oraz wątrobie. Dopiero po jej wykorzystaniu wykorzystywane są zasoby energetyczne, które są zgromadzone w tkankach tłuszczowych. To oczywiście przekłada się na fakt, że metabolizm jest podkręcany, a waga systematycznie się zmniejsza.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …