Nie wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość, że reklama biura rachunkowego nie zawsze musi wiązać się z większymi kosztami. Najbardziej istotne jest, by treść oraz harmonogram reklamy dokładnie pokrywały się z potrzebami grupy docelowej. Jak zatem wypromować dobre biuro rachunkowe w Łodzi?

Grupa docelowa biura księgowego, czyli przedsiębiorcy jest tak bardzo zróżnicowana, że stworzenie reklamy, której zadaniem będzie dotarcie do wszystkich właścicieli jest praktycznie niemożliwe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie przynajmniej trzech różnicujących kryteriów. Należy do nich zaliczyć miejsce (rynek ogólnopolski albo lokalny), wielkość firmy (duża, średnia firma lub mikroprzedsiębiorstwo), a także datę założenia działalności gospodarczej.

Jeżeli zostaną określone wspomniane wcześniej kryteria, można przejść do prezentacji reklamy. Obecnie zdecydowanie najszybciej rozwijającym się medium reklamowym jest internet. Firmą, których celem jest rynek lokalny rekomenduje się nawiązanie współpracy z portalami, których tematyka ściśle nawiązuje do gospodarki regionu, informacji o mieście czy sprzedaży usług oraz produktów w danej lokalizacji. Oczywiście najważniejsze będą strony internetowe zawierające treści o tematyce gospodarczej.

O dopasowywaniu reklam do targetu nie można zapomnieć również w trakcie poszerzania już stworzonej bazy klientów. Biura rachunkowe, które chcą by ich reklama dotarła do nowych firm, powinny zamieszczać ogłoszenia na portalach, które zawierają informacje związane z założeniem działalności, a także stawianiem pierwszych kroków w biznesie. Warto też pamiętać o portalach, gdzie publikowane są informacje związane z dofinansowaniami do działalności z Urzędów Pracy czy Unii Europejskiej.

Skuteczna reklama biura rachunkowego musi posiadać bardzo dokładne informacje dotyczące zakresu usług, cen, terminów realizacji zamówień czy pozytywnych cechach odróżniających je od konkurencji. Istotne znaczenie będzie miało także hasło promujące, powinno się odnosić do największej zalety biura rachunkowego.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Wchłanianie żelaza

  Wchłanianie żelaza Co trzeba wziąć pod uwagę, aby zwiększyć poziom żelaza w organizmie? W …
 • Nocne skurcze mięśni nóg

  Nocne skurcze mięśni nóg Nierzadko wybudzają Was ze snu nocne skurcze? Niestety, ten probl…
 • W jaki sposób rozciągnąć buty?

  Po zakupieniu butów często okazują się, że są one za małe. Ludzie wtedy załamują ręce i po…
Załaduj więcej Redaktor
 • Prawnik a adwokat

  Słowo prawnik każdemu od razu kojarzy się z osobą posiadająca prawnicze wykształcenie. Oso…
 • Klient do usług

  W usługach bardziej niż w handlu liczy się podejście do klienta. Zawsze wracamy do miejsc,…
 • Solar liczy na zagranicznych franczyzobiorców

  Stanisław Bogacki – prezes zarządu grupy solar Rynek rosyjski jest bardzo podobny do…
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wchłanianie żelaza

Wchłanianie żelaza Co trzeba wziąć pod uwagę, aby zwiększyć poziom żelaza w organizmie? W …