Jedną z najważniejszych umiejętności, jakie dzieci otrzymują od swoich rodziców jest umiejętność doboru stroju do okazji. Z pozoru wydaje się ona prosta i nieskomplikowana, co może być trudnego w doborze stroju do szkoły, na uczelnię, do teatru, na rozmowę kwalifikacyjną czy egzamin? Tymczasem ubieranie się na ważne okazje wcale nie jest oczywiste. Trzeba tu połączyć mnóstwo wątków, które ostatecznie sprawią, że będziemy czuć się komfortowo a jednocześnie nie będziemy odstawać od pozostałych uczestników zdarzenia.

Okazuje się, że współcześnie ogromną trudność sprawia nam ubieranie się np. do teatru, opery, czy na koncert. Jeszcze kilkanaście lat temu strój na takie okazje był oczywisty. Panowie w garniturach, kobiety w strojach co najmniej koktajlowych, jak nie wieczorowych. Zmiany postępujące w dostępie do kultury zmieniły na przestrzeni lat podejście do okazjonalnego stroju. Teatr czy koncert muzyki poważnej przestał być okazją wyjątkową, dla miłośników tych sztuk ich dostępność sprawiła, że również strój przestał mieć charakter odświętny. Podkreślamy oczywiście okazję starannym, dobrze wyprasowanym i świeżym wyglądem, ale wybieramy zestaw, który równie dobrze wybralibyśmy do pracy, szczególnie na spotkanie z szefem.

To samo dotyczy dzieci, które uczestniczą w kulturze. Tanie ubrania dla chłopców wyczerpują w pełni wszystkie oczekiwania skierowane do stroju obowiązującego w teatrze czy na koncercie. Najważniejsze, by był on schludny, doprasowany i starannie dobrany kolorystycznie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …