Dom Dla siebie Jak usunąć wosk z wykładziny? Plik Edycja Wstaw Widok

Jak usunąć wosk z wykładziny? Plik Edycja Wstaw Widok

4 min odczyt
0
0
1,645

Wiele osób decyduje się na to, by posiadać wykładzinę dywanową w domu. Dobrze prezentuje się ona na podłodze, jest miła w dotyku, zapewnia również dodatkowe ciepło. Jednak podobnie jak i dywany, jest ona narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, przykładowo na zalanie woskiem.

Usuwanie wosku przy pomocy żelazka i gazety

Dla wielu osób korzystanie ze świec zapachowych czy też wosków zapachowych, jest codziennością. W takich sytuacjach nie trudno o to, by prędzej czy później jakaś ilość wosku spadła także na wykładzinę. Jak w takiej sytuacji należy się zachować? Otóż trzeba działać szybko i skutecznie. Jednym z bardzo dobrych sposobów na to, by usunąć wosk z wykładziny, jest skorzystanie z żelazka oraz gazety. Gazetę należy przyłożyć do miejsca, w którym wylał się wosk i delikatnymi ruchami jeździć po niej żelazkiem. Po chwili da się zauważyć, iż część wosku przyczepi się do gazety. Oczywiście gazetę należy zmieniać, by usunąć cały wosk dokładnie.

Wykładzina
Wykładzina

Na terenie swojego miasta posiada wykładziny dywanowe, ale można je kupować również w sklepach online. Są one bardzo wytrzymałe i odporne jednak takie zabrudzenia jak wosk, należy usuwać specjalnymi metodami.

Bawełniane ściereczki kontra wosk

Dość podobnym sposobem jest użycie bawełnianej ściereczki przytkniętej do wykładziny i także nagrzewanie jej żelazkiem. Oczywiście po takim zabiegu, ściereczka nie będzie nadawała się już do użytku. Jednak ten sposób jest nieco bardziej skuteczny, niż wymieniona wcześniej metoda dotycząca korzystania z gazet.

Z wykładzin dywanowych, można oczywiście usunąć wiele zabrudzeń i to wszystko domowymi sposobami. Jeśli jednak ktoś nie lubi męczyć się ze strukturami materiałowymi, może zainwestować w panele winylowe. Bardzo dobrze wyglądają one na podłodze, są wytrzymałe oraz trwałe. Stosunkowo łatwo się je myje i przede wszystkim miękko się po nich chodzi. Stanowią one dobrą alternatywę dla wykładzin chociażby wtedy, gdy posiadamy w swoim domu zwierzęta bądź też małe dzieci, które dość dużo brudzą.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Trendy i przyszłość w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: od zrównoważonego rozwoju do automatyzacji.

Branża budowlana nieustannie ewoluuje, podążając za najnowszymi trendami i innowacjami, kt…