Dom Dla kogoś Jak wybrać poduszkę? Przegląd poduszek ze sztucznym wypełnieniem.

Jak wybrać poduszkę? Przegląd poduszek ze sztucznym wypełnieniem.

4 min odczyt
0
0
1,745

Osoby borykające się z alergią bądź różnego rodzaju problemami skórnymi i nietolerancjami bardzo często zmuszone są zaprzestać noszenia rzeczy wykonanych z naturalnego materiału. Podobnie jest w przypadku poduszek, a dokładnie ich wkładu. Pierze, puch, różnego rodzaju zboża, bambus, zielona herbata, len, proso, a nawet jedwab – chociaż poduszki z naturalnym wypełnieniem cieszą się niesłabnącą popularnością, ich wykorzystywanie w niektórych przypadkach może być wręcz niewskazane. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele rozwiązań sztucznych. Wbrew powszechnej opinii, sztuczne wypełnienie może posiadać takie same, a nawet lepsze właściwości, co poduszka z naturalnym wypełniaczem.

poduszka
poduszka

z wypełnieniem syntetycznym jest równie bogata co oferta poduszek z wypełniaczem naturalnym. Na rynku znajdziemy zarówno tanie, niskojakościowe rozwiązania jak i wysokiej klasy, drogie, a zarazem luksusowe poduszki o nietypowych właściwościach. Do tych pierwszych zaliczyć możemy anilanę. Wypełnienie z anilany to nic innego jak pocięte włókna akrylowe. Jedyną zaletą tego modelu poduszek jest niska cena. Nie sposób nie wspomnieć również o produktach z wypełnieniem z granulatu. Tego typu poduszka charakteryzuje się dużą miękkością – niczym naturalny puch. Rozwiązanie te jest również niedrogie. Wykonane z poliestru bądź silikonu stanowi dobrą podporę pleców. Poduszka z wypełnieniem z włókna (poliestrowego bądź silikonowego) jest stosunkowo sprężysta i elastyczna. Modele te doskonale dopasowują się do głowy i karku.

Poduszki z wypełnieniem z lateksu również nie należy do najlepszych. Kiepska wentylacja sprawia, iż rozwiązanie te jest podatne na tworzenie się drobnoustrojów. Wśród najlepszych jakościowo poduszek ze sztucznym wypełnieniem wyróżnić możemy wyłącznie poduszki stworzone na bazie poliuretanowej bądź termoelastycznej pianki. Tego typu poduszka doskonale sprawdzi się w przypadku osób borykających się z bólami głowy i karku. Miękkie, sprężyste wypełnienie idealnie dopasowuje się do ciała, stanowiąc jego praktyczną podporę w czasie snu. Na uwagę zasługuje również doskonała wentylacja – niemal tak dobra jak w przypadku naturalnych odpowiedników.

Decydując się na zakup poduszki do sypialni, znacznie lepiej rozejrzeć się za rozwiązaniami na bazie naturalnego wypełnienia. Jeżeli jednak te nie są nam wskazane ze względu np. na problemy zdrowotne, najlepsza będzie poduszka z wypełnieniem z termoelastycznej pianki. Jej cena jest zbliżona do ceny rozwiązań naturalnych.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla kogoś

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wpływ nowych przepisów i regulacji na branżę taxi

W ostatnich latach branża taxi na całym świecie doświadcza gwałtownych zmian, wywołanych z…