Wszyscy dorośli mężczyźni byli kiedyś małymi chłopcami. Niemal każdy z nas marzył o pracy jako szpieg zmagający się ze złem naszego świata? Nie lada gratką dla kinomanów są filmy z agentem 007. Obecnie każdy może poczuć się jak agent czy detektyw. Na terenie kraju funkcjonują firmy, które zajmują się dystrybucją sprzętu szpiegowskiego. W asortymencie znajdują się takie rzeczy jak mini kamera,lokalizatory, szyfratory a nawet podsłuchy.

Miniaturowa, ukryta kamera czy podsłuchy stetoskopowe, to niezbędne wyposażenie współczesnego asa wywiadu. Osoby zainteresowane tą tematyką mają również możliwość odwiedzenia Muzeum Szpiegostwa. Obiekt ten znajduje się w Finlandii w mieście Tamere. Poznamy tam jak rozwijały się podsłuchy, kamery, zamaskowane dyktafony. Eksponaty pamiętają czasy Zimnej Wojny. Kultowym eksponatem jest podsłuch ukryty w obcasie buta. Agenci zwaśnionych mocarstw wręcz ścigali się w dziedzinie innowacyjnych metod szpiegowania. Dobrze przygotowane narzędzie inwigilacji staje się kluczem do wszelkich tajemnic, jakie skrywa wróg. Po wizycie w muzeum nasuwa się jeden wniosek. Wyobraźnia to coś, co musi posiadać twórca sprzętu detektywistycznego. Skrzynka kontaktowa w postaci wydrążonego sztucznego elementu przyrody(np. kamień, pień drzewa) mikrofon pozwalający podsłuchiwać przez ściany, kamera w zegarku, rejestrator w długopisie czy podsłuch w kontakcie to tylko kilka z niezwykle bogatej oferty eksponatów.

Bardzo wiele uwagi przywiązywano do idealnego kamuflażu oraz maksymalnej miniaturyzacji sprzętu. Wprawiony szpieg potrafił w długopisie ukryć dyktafon, kamerę, podsłuch a nawet mała broń palną. Obsługa tak spreparowanego urządzenia była niezwykle przystępna i ograniczała się do stosowania ogólnie dostępnych przycisków. Dzięki temu zabiegowi,,długopis” nie wzbudzał podejrzeń osób trzecich. Jak widać szpiegom nie brakowało pomysłów na to jak zdobyć informacje. Wiele rozwiązań jest kontynuowanych i rozwijanych w sklepach detektywistycznych funkcjonujących także na terenie naszego kraju oraz świata.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …