Wielu właścicieli hal produkcyjnych, magazynów, fabryk czy zakładów pracy zastanawia się, które rozwiązanie sprawdzi się w ich przypadku: tańsze, aczkolwiek często zawodne, czy znacznie droższe, aczkolwiek bezawaryjne. Wbrew pozorom kwestia ta nie jest taka prosta. Wielu biznesmenów woli zainwestować w nieco gorszej jakości rozwiązania i zwiększyć częstotliwość ich zakupu, gdyż finalna kalkulacja kosztów wskazuje na mniejsze wydatki, aniżeli w przypadku zakupów produktów „z górnej półki”. Warto zauważyć jednak, że zestawy kołowe znanych, renomowanych producentów, a więc rozwiązania cechujące się znacznie wyższą ceną, wpływają również na inne kwestie związane z prowadzeniem biznesu. Dobrze dobrane kółka do wózków warunkują pracę niemal całego zakładu. Jak ro możliwe?

Po pierwsze: bezawaryjność.

Nie ma co ukrywać, że produkty „z górnej półki” cechują się znacznie mniejszą bezawaryjnością, aniżeli tańsze kółka do wózków. Transportując półfabrykaty z punktu A do punktu B chcemy wykonać swoją pracę jak najszybciej i jak najdokładniej. Awaria jednego z elementów – nawet tak drobnego jak koło – może sprawić, że transport nie będzie w danej chwili możliwy. Poskutkuje to oczywiście zastopowaniem całej produkcji, a finalnie doprowadzi do wysokich kosztów z tym związanych.

Po drugie: gwarancja.

Wbrew pozorom gwarancja ma znaczenie. Wielu biznesmenów i właścicieli mniejszych obiektów nie zwraca uwagę na gwarancję, jednakże może ona przynieść wiele dobrego – zwłaszcza w momencie awarii. Gdy nasze zestawy kołowe ulegną degradacji będąc jeszcze na gwarancji producenta, zaś ten „drobny wypadek” przełoży się na wyraźną stratę przedsiębiorstwa, jego właściciel będzie mógł dochodzić swoich praw nawet w sądzie. Oczywiście, najczęściej takie sprawy załatwia się polubownie, jednakże sam fakt, że istnieje taka możliwość również jest ważny.

Po trzecie: wygoda pracowników.

Wielu właścicieli – również tych większych biznesów – zupełnie nie patrzy na swoich pracowników. Zadowolony i wypoczęty (również psychicznie) pracownik to wydajny pracownik. Ciągłe awarię i konieczność wymiany zestawów kołowych może być frustrująca. Jeżeli wydajność naszej ekipy spadnie, przełoży się to na spadek produkcji i doprowadzi do znacznych strat.

Decydując się na zakup zestawów kołowych do wózków, warto zatem wybierać produkty wysokiej jakości – znanych i powszechnie cenionych na polskim rynku producentów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …