Kompresory to urządzenia powszechnie stosowane w przemyśle. Jednak nie tylko duże zakłady przemysłowe i produkcyjne z nich korzystają. Kompresory mogą być również stosowane w pracach domowych. Także mniejsze firmy wykorzystują kompresory powietrza. I nie są to jedynie warsztaty samochodowe. Wybierając kompresor do domowego użytku lub na potrzeby małej firmy warto jest wiedzieć na jakie parametry zwrócić uwagę.

Kompresor do celów domowych

Jak wspomniano, kompresory to urządzenia stosowane nie tylko w dużych zakładach przemysłowych. Urządzenie to ma również swoje zastosowanie przy pracach domowych, w garażu czy ogrodzie. Najlepszym rodzajem kompresora do tego typu prac będzie kompresor tłokowy. Jest tak przede wszystkim dlatego, że są on dość proste w obsłudze. Poza tym można jest bez problemów przenosić z miejsca na miejsca. Nie bez znaczenia jest także dość niska cena kompresora tłokowego. Do czego można wykorzystać kompresor w domu. Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście pompowanie kół samochodowych. Ale równie dobrze napompować można koła w rowerze, piłki czy materace. Latem idealnie nada się do napompowania basenu ogrodowego. Kompresor sprawdzi się także podczas prac garażowych. Można nim zasilić urządzenia pneumatyczne. Poza tym kompresor można wykorzystać także do czyszczenia innych urządzeń.

Kompresor dla małej firmy

Z kompresorów korzystają także małe firmy, w tym warsztaty. Najczęściej stosowane są wspomniane już kompresory tłokowe, ale i śrubowe. To jakie urządzenie powinno się wybrać zależy od rodzaju prowadzonej działalności. W przypadku małego zakładu produkcyjnego bardzo dobrze sprawdzi się stacjonarny kompresor śrubowy. Natomiast w warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych oraz lakierniczych zdecydowanie lepszym wyborem będzie kompresor tłokowy. Są trwałe, wytrzymałe, a ich cena jest atrakcyjna. Dodatkowo urządzenia te często wyposażone są w kółka, dzięki czemu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Umożliwia to dostarczenie sprężonego powietrza w trudno dostępne miejsca.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …