Magnez to jeden z najważniejszych minerałów w naszym organizmie. Bierze udział w wielu procesach życiowych organizmów jak biosynteza białek, mineralizacja kości, przewodnictwo nerwowe, prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz aktywuje ok. 300 enzymów zawartych w organizmie.

Częste picie kawy, stosowanie używek, stresujący tryb życia oraz nieodpowiednia dieta powodują, że cierpimy na niedostatek tego pierwiastka, dlatego wspomagamy się suplementami.

Magnez może być również podawany jako lek, w przypadku osób cierpiących na częste kurcze lub z różnych względów medycznych mają niedobór tego pierwiastka. Wówczas należy sięgać po produkty lecznicze mające w składzie ten pierwiastek.

Magnez podawany w suplemencie jest produktem spożywczym którego celem jest uzupełnienie codziennej diety o potrzebne witaminy i minerały. W przypadku magnezu, suplementację powinny stosować osoby, które z różnych względów potrzebują dostarczać do organizmu tego składnika w większej ilości. Często kulturyści czy osoby czynnie uprawiające sporty lub korzystające z siłowni wykorzystują suplementy wytrzymałość oraz siła dzięki temu się zwiększa i można zwiększyć swoje efekty w rozwoju fizycznym ciała.

Suplementy diety zawierają dawki magnezu, które pokrywają zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek natomiast w lekach znajdują się dawki terapeutyczne. Dawki terapeutyczne znajdują się w lekach. Leki są produktami, które mają za zadanie być skuteczne w leczeniu pewnych dolegliwości spowodowanych niedoborem magnezu i należy je dawkować według instrukcji podanej w ulotce lub recepty lekarskiej, a ich zażywanie ma pomóc w wyleczeniu danego schorzenia.

W preparatach magnezowych, magnez często występuje z witaminami lub innymi minerałami. Najczęściej magnez sprzedawany jest razem z witaminą B6, która zwiększa wchłanianie magnezu w organizmie o 40%, dzięki temu podnosi skuteczność działania magnezu. Dostępne są również często preparaty magnezowo – potasowe w celu zwiększenia potasu w organizmie. Potas odgrywa dużą rolę w aktywacji wielu enzymów, reguluje gospodarkę wodną i prawidłowe ciśnienie krwi.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …