Magnez to jeden z najważniejszych minerałów w naszym organizmie. Bierze udział w wielu procesach życiowych organizmów jak biosynteza białek, mineralizacja kości, przewodnictwo nerwowe, prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz aktywuje ok. 300 enzymów zawartych w organizmie.

Częste picie kawy, stosowanie używek, stresujący tryb życia oraz nieodpowiednia dieta powodują, że cierpimy na niedostatek tego pierwiastka, dlatego wspomagamy się suplementami.

Magnez może być również podawany jako lek, w przypadku osób cierpiących na częste kurcze lub z różnych względów medycznych mają niedobór tego pierwiastka. Wówczas należy sięgać po produkty lecznicze mające w składzie ten pierwiastek.

Magnez podawany w suplemencie jest produktem spożywczym którego celem jest uzupełnienie codziennej diety o potrzebne witaminy i minerały. W przypadku magnezu, suplementację powinny stosować osoby, które z różnych względów potrzebują dostarczać do organizmu tego składnika w większej ilości. Często kulturyści czy osoby czynnie uprawiające sporty lub korzystające z siłowni wykorzystują suplementy wytrzymałość oraz siła dzięki temu się zwiększa i można zwiększyć swoje efekty w rozwoju fizycznym ciała.

Suplementy diety zawierają dawki magnezu, które pokrywają zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek natomiast w lekach znajdują się dawki terapeutyczne. Dawki terapeutyczne znajdują się w lekach. Leki są produktami, które mają za zadanie być skuteczne w leczeniu pewnych dolegliwości spowodowanych niedoborem magnezu i należy je dawkować według instrukcji podanej w ulotce lub recepty lekarskiej, a ich zażywanie ma pomóc w wyleczeniu danego schorzenia.

W preparatach magnezowych, magnez często występuje z witaminami lub innymi minerałami. Najczęściej magnez sprzedawany jest razem z witaminą B6, która zwiększa wchłanianie magnezu w organizmie o 40%, dzięki temu podnosi skuteczność działania magnezu. Dostępne są również często preparaty magnezowo – potasowe w celu zwiększenia potasu w organizmie. Potas odgrywa dużą rolę w aktywacji wielu enzymów, reguluje gospodarkę wodną i prawidłowe ciśnienie krwi.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Tabletki na wzmocnienie naczyń krwionośnych

    Serce jest jednym z najważniejszych organów, odpowiadającym za poprawnie funkcjonowanie ca…
  • Wchłanianie żelaza

    Wchłanianie żelaza Co trzeba wziąć pod uwagę, aby zwiększyć poziom żelaza w organizmie? W …
  • Nocne skurcze mięśni nóg

    Nocne skurcze mięśni nóg Nierzadko wybudzają Was ze snu nocne skurcze? Niestety, ten probl…
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Tabletki na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Serce jest jednym z najważniejszych organów, odpowiadającym za poprawnie funkcjonowanie ca…