Wszyscy fani mniejszych samochodów doskonale zdają sobie sprawę, że wcale nie muszą być one gorsze od ich większych odpowiedników. Jak wiadomo, nie rozmiar jest najważniejszy, a to, co siedzi w środku. Dlatego coś, co sprawi przyjemność każdemu właścicielowi i zaskoczy innych uczestników ruchu, to tuning. Smart ForTwo choć niepozorny, dobrze nadaje się do mechanicznych ulepszeń. Co zmienić, by poprawić parametry jezdne i przy okazji sprawić, że przechodniom opadnie szczęka?

Chip tuning Smart ForTwo

Dobrą i do tego całkiem niedrogą opcją na polepszenie osiągów pojazdu jest zamontowanie nowoczesnego Chip Boxa, który umożliwi zmodyfikowanie ustawień samochodu na bardziej ekonomiczne lub bardziej dynamiczne. Warto się na niego zdecydować, gdyż jest niezwykle prosty w obsłudze, a efekty widać gołym okiem. W zależności od typu silnika moc może wzrosnąć nawet o 20 koni mechanicznych. Do tego można zmniejszyć spalanie o około 10%. Cena takiego urządzenia nie jest wysoka, za jeden Chip Box można zapłacić już od 120 złotych, za lepsze zapłaci się od 400 do 600 złotych.

Tuning Smart – Amortyzatory sportowe

Jeśli chcesz znacznie zwiększyć komfort prowadzenia pojazdu, do tego nieco go obniżyć, nie będzie lepszego i bardziej skutecznego rozwiązania. Odpowiednie amortyzatory odnajdują idealny kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem, dlatego sprawdzą się w każdej sytuacji. Dobrej jakości produkty pozwalają na obniżenie nawet do 80 milimetrów. Do tego charakteryzują się długą żywotnością i wytrzymałością nawet podczas intensywnego użytkowania. Cena za komplet nie jest niska, trzeba zapłacić do 10 tysięcy złotych, ale dzięki temu ma się pewność, że zainstalowane części doskonale sprawdzą się w każdych warunkach.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …