Dom Dla rozrywki Na co powinna zwracać uwagę modelka podczas pozowania

Na co powinna zwracać uwagę modelka podczas pozowania

4 min odczyt
0
0
3,709

SKUP SIĘ SA GŁOWIE I SZYI

Chociaż niektóre portrety, prezentujące ekskluzywną modę, zdają się temu przeczyć, zazwyczaj podstawową zasadą, jeśli chodzi o uzyskiwanie głowy i szyi osoby różującej, jest to, by była ona zrelaksowana. Ze spiętym modelem pracuje się zdecydowanie trudniej, gdyż zdenerwowanie widoczne jest przede wszystkim na twarzy i obszarze ramion. Delikatne ale nie wymuszone – przechylenie głowy w jedną stronę pozwala nieraz natychmiast uzyskać wrażenie spokoju, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy model ma sztywno wyprostowaną szyję. Uważaj jednak, bo nie chcesz przecież, aby portretowana osoba była aż tak zrelaksowana, by jej broda opasała na szyję, tworząc podwójny podbródek.

ODPOWIEDNIO UŁÓŻ RAMIONA, RĘCE I PALCE

Przypomnę raz jeszcze, że choć w przypadku portretów przedstawiających ekskluzywną modę, nie zawsze stosuje się tę zasadę, to ważne jest, aby się upewnić, że ramiona – zwłaszcza zaś ręce i palce modela – są ułożone swobodnie i nie sprawiają wrażenia napiętych i sztywnych lub nienaturalnie wygiętych. Wielu fotografów wspomina o tym, by być bardzo ostrożnym i unikać takiego upozowania dłoni i palców, który nada im kształt przypominający szpony. Dłonie i palce kobiet powinny wyglądać w sposób niewymuszenie elegancki, natomiast męskie muszą być po prostu męskie, ale nie wywoływać wrażenia, że model jest agresywny. Ogólnie mówiąc, ramiona i ręce mają znajdować się w tej samej odległości od obiektywu, co twarz fotografowanej osoby.

UPOZUJ NOGI I STOPY

To, jak model stoi, ma wpływ na całą pozę, ponieważ ogólna postawa decyduje o wyglądzie reszty ciała i informuje oglądających o kondycji fotografowanej osoby. Stopy muszą być ustawione wygodnie, ale równocześnie nie powinny znajdować się jedna za drugą. Spróbuj poprosić modela, by nieco odsunął od siebie stopy i nogi, a stopę znajdującą się bliżej aparatu obrócił pod kątem 90 stopni do obiektywu. Dotyczy to zarówno pozujących mężczyzn jak i kobiet.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Trendy i przyszłość w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: od zrównoważonego rozwoju do automatyzacji.

Branża budowlana nieustannie ewoluuje, podążając za najnowszymi trendami i innowacjami, kt…