MICHAŁ JELIŃSKI

Ma 27 lat, pochodzi z Gorzowa Wlkp. Koledzy nazywają go „Jeleń”. Nie bez powodu: ma 194 cm wzrostu i waży 90 kg. Trenuje wioślarstwo od 1998 roku. W 1998 na mistrzostwach świata juniorów w Austrii zajął 13. miejsce w czwórkach podwójnych.Cztery lata później na akademickch mistrzostwach świata w Anglii zdobył już złoty medal w dwójkach. W Atenach, na Igrzyskach Olimpijskich 2004 zdobył srebro w dwójkach (razem z Adamem Wojciechowskim). Na mistrzostwach Polski w latach 2003-2005 zdobywa! medale, startując w jedynkach. Ukończy! Wyższą Szkolę Bankową w Poznaniu ze specjalizacją „finanse międzynarodowe”. Narzeczona ma na imię Kamila i mieszka w Wałczu.

ADAM KAROL

Ma 33 lata, pochodzi z Gdańska. Koledzy mówią na niego „Kroi”. Ma 193 cm wzrostu, waży 94 kg. Już w 1989 roku, jako młodzik, zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski. Jest dwukrotnym mistrzem świata w czwórkach podwójnych (2005 i 2006). Trzy razy startował na Igrzyskach Olimpijskich: Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Po ukończeniu studiów na AWF w Gdańsku-Oliwie pracuje na tej samej uczelni jako asystent. Lubi dobre książki, dobre filmy i wycieczki samochodowe z rodziną. Ale nie ma na to wszystko czasu.

MAREK KOLBOWICZ

Popularny „Kolba”, ma 36 lat i jest najstarszym zawodnikiem w drużynie. Pochodzi ze Szczecina. Przy 186 cm wzrostu waży 94 kg. Już jako 15-latek, płynąc na jedynce, został mistrzem Polski młodzików. Na mistrzostwach świata zdobył dotychczas pięć medali. Żonaty, ma dwie córki. Z zawodu jest nauczycielem WF, na Uniwersytecie Szczecińskim przygotowuje doktorat. Trzy razy uczestniczy! w Igrzyskach Olimpijskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, start w Pekinie będzie jego czwartym występem olimpijskim.

KONRAD WASIELEWSKI

Koledzy mówią na niego Kondzio”. Ma 23 lata, wzrost 194 cm, waga 94 kg. Trenuje wioślarstwo od 14. roku życia. Jak 18-latek startował po raz pierwszy na mistrzostwach świata juniorów na dwójce podwójnej. Już rok później, startując na czwórce podwójnej, zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Belgradzie. W 2005 roku, na mistrzostwach świata w Japonii, był członkiem zwycięskiej załogi w czwórkach podwójnych. Jest studentem Uniwersytetu Szczecińskiego w Instytucie Kultury Fizycznej. Hobby: pływanie i jazda na rowerze. Na warszawskim Balu Mistrzów Sportu przetańczył całą noc. Ale następnego dnia, zgodnie z planem, zameldował się na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie.

ALEKSANDER WOJCIECHOWSKI

Przygodę z wioślarstwem rozpoczął w 1967 roku w „Trytonie” Poznań. Jako sportowiec znaczących wyników nie osiągnął. Szybko zajął się pracą trenerską, najpierw w „Trytonie”, a od 1982 roku nieustannie związany jest z AZS AWF Poznań. Cała rodzina Wojciechowskich związana jest lub była z wioślarstwem. Żona jest sędzią wioślarskim, starszy syn Michał to olimpijczyk z Sydney (8. miejsce w czwórce podwójnej), młodszy Adam – olimpijczyk z Aten, a synowa Barbara – żona Adama (z domu Szkudlarska) była reprezentantką Polski w kategorii juniorek. Został wybrany przez pion szkolenia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich trenerem roku 2006 – to już drugi taki tytuł.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Jeden komentarz

  1. […] Najlepsi wioślarze świata ciężko trenują na siłowni cz.7 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …