Właściciel odzieżowej marki dla młodzieży zapowiada w tym roku otwarcie 21 sklepów. Firma podejmuje również nowe działania marketingowe.

Marka Moodo Urban Fashion Mode zadebiutowała na rynku siedem lat temu. Jej właściciel, firma Moodo, postawiła na franczyzę w 2007 roku. Od tego czasu sieć sprzedaży rozrosła się do 119 sklepów. Firma współpracuje również z ponad 200 odbiorcami multibrandowymi w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz z agentami w Rosji i na Białorusi. Do końca tego roku sieć ma liczyć 140 salonów.

– Sklepy Moodo działają na zasadzie franczyzy depozytowej. Właściciele otrzymują od nas towar, za który płacą dopiero w momencie, gdy zostanie on sprzedany, dzięki temu nie muszą ponosić dodatkowych kosztów zatowarowania czy magazynowania – wyjaśnia Aleksander Dubowski, dyrektor ds. rozwoju sieci.

Przyszły franczyzobiorca sieci Moodo powinien mieć lokal o powierzchni 50-100 m2 mieszczący się w centrum miasta, przy handlowej ulicy lub w galerii. Koszt kompletnego wyposażenia sklepu (meble, kasy, manekiny, wieszaki itp.) wynosi 500-800 zł/m2. Wydatki na adaptację lokalu zależą od jego stanu technicznego. Franczyzobiorca raz do roku wnosi opłatę licencyjną w wysokości 1200 zł.

Ubrania marki Moodo przeznaczone są dla młodych ludzi, dlatego w swoich działaniach marketingowych firma sięgnęła po wsparcie popularnej wśród nastolatek wokalistki Honoraty Skarbek – Honey. Nieco starszych klientów do marki miały przekonać kandydatki do tytułu Miss Polonia, które prezentowały kolekcję Moodo podczas finałowej gali konkursu.

– Młodzi ludzie są szczególnie wymagającymi klientami, dlatego trzeba włożyć dużo pracy, aby zachęcić ich do wejścia do sklepu, a później skłonić do powrotu. Klienci oczekują dużej różnorodności i częstej wymiany towarów. Oczekują nowości, a my staramy się tym oczekiwaniom sprostać -mówi Aleksander Dubowski.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Ciekawostki o białku

    Osoby, które interesują się siłownią z pewnością znają hasło białko, proteiny. Jest to ele…
  • Jak znaleźć dobrą pracę

    Znalezienie dobrej pracy nie jest wcale prostą sprawą. Ile razy zdarzyło się komuś, że jeg…
  • Jak szybko znaleźć domy do sprzedania?

    Jak szybko znaleźć domy do sprzedania? Co zrobić, aby stosunkowo szybko znaleźć domy na sp…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ciekawostki o białku

Osoby, które interesują się siłownią z pewnością znają hasło białko, proteiny. Jest to ele…