Na rynku istnieje już dużo firm oferujących usuwanie wilgoci z domów i mieszkań. Osuszanie budynków Kielce także cieszy się coraz większą popularnością, ważne jednak jest aby wiedzieć kiedy wymagane jest skorzystanie z takiej usługi oraz jak ona przebiega.

Osuszanie konieczne jest w przypadku powodzi, awarii systemów hydraulicznych oraz błędów konstrukcyjnych, które prowadzą do zalania budynków w znaczący sposób. Budynki mieszkalne, biura, a także garaże nie są zazwyczaj dostosowane do obecności w nich wody, która potrafi doszczętnie zniszczyć wymienione pomieszczenia. Stąd tak ważne jest jak najszybsze odpompowanie wody oraz usunięcie wilgoci co daje szanse na uratowanie i  zachowanie w przynajmniej dobrym stanie zalanych pomieszczeń.

Dokładne usunięcie wilgoci nie jest łatwym zadaniem, dlatego przy użyciu odpowiedniej technologii i specjalistycznego sprzętu możliwe jest uratowanie nawet tych najbardziej zniszczonych przez żywioł wody pomieszczeń. Początkowo specjaliści zajmują się wypompowaniem wody z pomieszczeń, następnie ważny jest dobór odpowiedniej metody, która pozwoli wyciągnąć wilgoć ze ścian. Najwięcej problemów sprawia osuszenie dolnych partii murów, gdzie woda gromadzi się i zalega najdłużej.

Najczęściej stosowanymi metodami są wietrzenie absorpcyjne, polegające na wyssaniu z pomieszczenia wilgotnego powietrza, ogrzaniu i  ponownym wprowadzeniu do budynku. Metoda ta jest kilkukrotnie powtarzana w celu „wyciągnięcia” wody ze ścian budynku. Często spotykanym sposobem jest także wietrzenie kondensacyjne. W tym przypadku wyssane z budynków powietrze poddawane jest schładzaniu, a nie ogrzaniu.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …