Duże firmy bardzo często organizują różnego rodzaju wyjazdy integracyjne. W ich trakcie uczestnicy mogą lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami, wiedzą. Zdobywają cenne umiejętności, kształtują również swój charakter. Grupa zapoznaje się ze sobą, jak sama nazwa wskazuje – integruje. Jest to jednak czas, który ma także przynieść miejsce na rozrywkę. Całość ma zyskać na formie luźnej, przyjaznej atmosfery. Podstawą są zatem korzyści indywidualne i zbiorowe, ale obiektywnie impreza ma charakter niejako zabawy. W wolnym czasie można postawić na atrakcje, które są niedostępne w regionie. Takie, których do tej pory uczestniczy nie mieli okazji spróbować. Doskonale nadaje się do tego paintball. Sport ekstremalny wywodzący się z USA. Dziś bardzo często proponowany przez agencje eventowe, które od początku do końca zajmują się organizacją całego wydarzenia. Dlaczego paintball? Korzyści jest mnóstwo. Dla każdego z osobna, jak i dla całej firmy.

Emocje, które towarzyszą graczom, zasady, którym muszą się poddać, to elementy kształtujące, decydujące o późniejszych, efektywnych działaniach na polu zawodowym. Najbardziej banalnym powodem jest możliwość ruchu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna doskonale wpływa na zniwelowanie napięcia i stresu, jaki towarzyszy praktycznie każdemu w pracy. Co najważniejsze jednak, paintball jest grą zespołową i strategiczną. Tu nikt nie działa w pojedynkę. Liczy się sukces drużyny. Pracownicy zajmujący pozycję naprzeciw siebie, rywalizujący ze sobą, uczą się współzawodnictwa i działania w grupie. Razem planują strategię, by zwyciężyć. Lepiej poznają swoje cechy. Odkrywają atuty indywidualne, które dotąd pozostawały niezauważone. Zniesienie napięcia i wytworzenie tej pozytywnej adrenaliny, która nakręca do działania, powodują polepszenie się stosunków w pracy, większą motywację i chęć, by działać wspólnie. Paintball to szereg sytuacji i postaw, które pracownicy wykorzystają w późniejszym czasie, na swoich stanowiskach pracy. Sama rozgrywka jest zaś w pełni bezpieczną, a ryzyko jakichkolwiek kontuzji, wypadków zostaje zredukowane do minimum.

Wpływa na to wyposażenie w odpowiednią odzież ochronną oraz maski ochronne. Do tego ustalenie zasad odnośnie minimalnej odległości, z jakiej można oddać strzał, miejsc, w które nie należy celować, jak i ogólnych, podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa. Przedsiębiorcy decydujący się na tę formę rozrywki organizowaną dla swoich pracowników, są w stanie zyskać na zespole, którego dotąd być może było brak.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …