Duże firmy bardzo często organizują różnego rodzaju wyjazdy integracyjne. W ich trakcie uczestnicy mogą lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami, wiedzą. Zdobywają cenne umiejętności, kształtują również swój charakter. Grupa zapoznaje się ze sobą, jak sama nazwa wskazuje – integruje. Jest to jednak czas, który ma także przynieść miejsce na rozrywkę. Całość ma zyskać na formie luźnej, przyjaznej atmosfery. Podstawą są zatem korzyści indywidualne i zbiorowe, ale obiektywnie impreza ma charakter niejako zabawy. W wolnym czasie można postawić na atrakcje, które są niedostępne w regionie. Takie, których do tej pory uczestniczy nie mieli okazji spróbować. Doskonale nadaje się do tego paintball. Sport ekstremalny wywodzący się z USA. Dziś bardzo często proponowany przez agencje eventowe, które od początku do końca zajmują się organizacją całego wydarzenia. Dlaczego paintball? Korzyści jest mnóstwo. Dla każdego z osobna, jak i dla całej firmy.

Emocje, które towarzyszą graczom, zasady, którym muszą się poddać, to elementy kształtujące, decydujące o późniejszych, efektywnych działaniach na polu zawodowym. Najbardziej banalnym powodem jest możliwość ruchu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna doskonale wpływa na zniwelowanie napięcia i stresu, jaki towarzyszy praktycznie każdemu w pracy. Co najważniejsze jednak, paintball jest grą zespołową i strategiczną. Tu nikt nie działa w pojedynkę. Liczy się sukces drużyny. Pracownicy zajmujący pozycję naprzeciw siebie, rywalizujący ze sobą, uczą się współzawodnictwa i działania w grupie. Razem planują strategię, by zwyciężyć. Lepiej poznają swoje cechy. Odkrywają atuty indywidualne, które dotąd pozostawały niezauważone. Zniesienie napięcia i wytworzenie tej pozytywnej adrenaliny, która nakręca do działania, powodują polepszenie się stosunków w pracy, większą motywację i chęć, by działać wspólnie. Paintball to szereg sytuacji i postaw, które pracownicy wykorzystają w późniejszym czasie, na swoich stanowiskach pracy. Sama rozgrywka jest zaś w pełni bezpieczną, a ryzyko jakichkolwiek kontuzji, wypadków zostaje zredukowane do minimum.

Wpływa na to wyposażenie w odpowiednią odzież ochronną oraz maski ochronne. Do tego ustalenie zasad odnośnie minimalnej odległości, z jakiej można oddać strzał, miejsc, w które nie należy celować, jak i ogólnych, podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa. Przedsiębiorcy decydujący się na tę formę rozrywki organizowaną dla swoich pracowników, są w stanie zyskać na zespole, którego dotąd być może było brak.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie taki okulista straszny

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo narażenia na szkodliwe działanie niebieskiego świat…