Paliwem stałym, które od niedawna zdobywa ogromną popularność na każdym składzie opału, jest pellet. Jest on formowany z odpadów drewnianych, które powstają w rozmaitych przedsiębiorstwach, zajmujących się obróbką drewna. Nie da się ukryć, że jest to paliwo sporo bardziej ekologiczne od węgla czy koksu. Sprawdzamy jakie są główne powody, dla których warto wybrać właśnie pellet, jako główne paliwo do ogrzewania domu.

Przede wszystkim jest to argument ceny. Tona pelletu kosztuje o 20-30% mniej, niż najpopularniejszego rodzaju węgla, jakim jest ekogroszek. Jednocześnie kaloryczność stoi na podobnym poziomie, a więc spalanie zarówno węgla jak i pelletu będzie stało na podobnym poziomie. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że nie musimy w żaden kosztowny sposób przerabiać pieca. Kotły zasypowe dolnego spalania nadają się do palenia pelletem w takiej formie, w jakiej wychodzą z fabryki. Natomiast do kotłów z podajnikiem trzeba zastosować inny rodzaj retorty, którą łatwo samemu wymienić.

Kolejny argument za pelletem to jego ogromna dostępność. Znajduje się obecnie praktycznie na każdym składzie opału. Ale nie tylko, ponieważ od pewnego czasu również różnego rodzaju marketu budowlane sprzedają workowany pellet Nowy Sącz to jedno z miast, gdzie możemy znaleźć to paliwo w mnóstwie różnych miejsc, po bardzo atrakcyjnych cenach. Podsumowując, zdecydowanie warto wybrać właśnie pellet na główne paliwo do ogrzewania domu, jeżeli chcemy zaoszczędzić, być bardziej ekologicznymi, a także nie musieć przerabiać niczego w kotłowni.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …