Dom Dla biznesu Pompy dozujące – na jakie rodzaje można je podzielić?

Pompy dozujące – na jakie rodzaje można je podzielić?

3 min odczyt
0
0
833

Pompa dozująca to niezwykle przydatne urządzenie, wykorzystywane wszędzie tam, gdzie zainteresowani polegają na precyzyjnym odmierzeniu objętości wybranych chemikaliów trafiających do mediów. Działanie takiej pompy nie jest zbyt skomplikowane, jednak trzeba regularnie kontrolować jej stan techniczny, aby wykluczyć potencjalne nieprawidłowości. Pompy dozujące mogą być odpowiednio zaprogramowane, np. tak, aby samoczynnie reagować na zmieniające się przez cały czas parametry użytkowanej cieczy. Z czasem może się zmieniać m.in. jej kwasowość, a idealnie zaprogramowana pompa w wersji dozującej na pewno wykryje takie zmiany i poinformuje o tym użytkowników.

Pompy dozujące – podstawowe rodzaje
Pompę dozującą można podzielić na kilka podstawowych rodzajów, w tym:

membranową – wykorzystuje ruch membran, które są napędzane do działania przy pomocy sprężonego powietrza. Klienci mają do wyboru m.in. pompy membranowe z kolorowymi wyświetlaczami, aby bezproblemowo je obsługiwać, o dowolnej godzinie,
wysokociśnieniową – bardzo chętnie wykorzystywane w zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. Zapewniają stuprocentową niezawodność nawet w ekstremalnych warunkach. Są w stanie tłoczyć bardzo duże ilości użytkowanej cieczy,
tłokową – najważniejszym elementem w takich pompach są specjalne tłoki z powłoką ze stali nierdzewnej. W tego typu pompach zastosowanie znajdują także zawory ssące.
Wybór odpowiedniej pompy dozującej zależy w dużej mierze od jej wykorzystania i charakteru zaplanowanych prac.

Pompy dozujące – podstawowe zasady działania
Działanie wymienionych rodzajów pomp dozujących nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ ich głównym zadaniem jest zassanie optymalnej ilości cieczy przy jednoczesnym ruchu wypierającym. Taka pompa sprawdza się głównie podczas transportowania dużych ilości cieczy, kiedy to trzeba regularnie kontrolować jej przepływ, aby po drodze nie doszło do jakichś groźnych nieprawidłowości. Pompa dozująca bardzo rzadko ulega usterkom technicznym, dlatego pozytywnie zaskoczy wszystkich swoją długą żywotnością.

Zobacz: https://www.chemia-az.pl/oferta/pompy-dozujace-membranowe-jesco.html

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …