Jaki sposób komunikowania się z profesjonalnym modelem sprawdza się Twoim zdaniem najlepiej?

Pomocne przy próbie przekazania tego, jaki charakter ma mieć sesja, jest pokazanie zawodowemu modelowi kolażu, złożonego ze zdjęć ukazujących nastrój oraz napisów i przedmiotów, sugerujących określony klimat obrazu. Można mu również zaprezentować kilka poz.

A jak najlepiej pokierować niedoświadczonym modelem?

Gdy pracuję z amatorami, muszę im wyjaśnić, jak mają pozować. Staję obok nich na planie i pokazuję, co mają zrobić. Kiedy patrzą na mnie, jak przybieram różne pozy, od razu zaczynają się śmiać, więc udaje mi się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ze tak powiem.

Jakie są najskuteczniejsze sposoby przełamywania pierwszych lodów?

Im bardziej jestem przyjacielska i pełna zaufania, tym bardziej pewny siebie czuje się model. Tak, jak wspomniałam wcześniej, spróbuj nieco pożartować, by ośmielić daną osobę. Będąc chłodnym i zdystansowanym, nie przekonasz modela, aby się przed Tobą otworzył.

Jeśli model niezbyt dobrze wykonuje polecenia, jak można rozwiązać ten problem?

Staję na planie i pokazuję mu, co chcę, aby zrobił. Poruszam jego rękami i ustawiam nogi tam, gdzie powinny stać tak dalej. Można też pokazać mu zdjęcia modeli w podobnych pozach.

Jakich instrukcji udzielasz modelowi, aby jego wyraz twarzy był naturalny?

Najważniejszą rzeczą jest sprawienie, by pozujący był zrelaksowany, tylko wówczas jego emocje będą naturalne i prezentować się atrakcyjnie. Pokazuję im rodzaj ekspresji, na jakim mi zależy, lub prezentuję zdjęcia modeli wyrażających emocje, które chcę uchwycić na fotografii.

Jak upewnić się, że ramiona, ręce i palce są upozowane tak, jak trzeba?

Dobry fotograf mody cały czas pilnuje ułożenia ramion, dłoni i palców. Czasami proszę modela, by wyciągnął ręce i swobodnie nimi potrząsnął, a następnie pozwalam mu chwilę odpocząć. Bywa, że sugeruję modelom, by to samo zrobili z twarzą.

Skąd pewność, że nogi i stopy są ustawione właściwie?

Cały czas zwracaj baczną uwagę na to, jak model stoi. Dobry fotograf mody patrzy na wszystko: wyraz twarzy, ubranie i upewnia się, że model wygląda seksownie i jest zrelaksowany.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wpływ nowych przepisów i regulacji na branżę taxi

W ostatnich latach branża taxi na całym świecie doświadcza gwałtownych zmian, wywołanych z…