Aby bicepsy pracowały z dużą intensywnością, powinny, po pierwsze, w pozycji wyjściowej być mocno rozciągnięte, i po drugie, w pozycji końcowej być w maksymalnym skurczu przy jednoczesnym mocnym dociążeniu ze strony ciężaru użytego do ćwiczenia. Unoszenie przedramion ze sztangą spełnia wszystkie te warunki dzięki czemu jest wyjątkowo skuteczne w rozbudowie masy bicepsów.

POZYCJA WYJŚCIOWA

Stoimy w średnim rozkroku, tułów wyprostowany, klatka piersiowa wypchnięta, łopatki ściągnięte, ręce ze sztangą nieznacznie ugięte, opuszczone.

SPOSÓB WYKONANIA ĆWICZENIA

Można potączyć wykonywanie ćwiczenia w pozycji siedzącej i stojącej. Polega to na tym, że najpierw robimy ćwiczenie w pozycji siedzącej, a gdy już nie mamy sity na prawidłowe wykonanie następnego powtórzenia, zmieniamy pozycję na stojącą i kontynuujemy serię.

GŁÓWNE MIĘŚNIE ZAANGAŻOWANE W ĆWICZENIE:

  1. bicepsy,
  2. mięśnie ramienne,
  3. mięśnie ramienno-promieniowe,
  4. mięśnie naramienne (dotyczy wyłącznie przednich części mięśni).
  5. – Robimy wdech, zatrzymujemy powietrze w płucach, po czym w tempie dość szybkim unosimy przedramiona ze sztangą do pozycji maksymalnego skurczu bicepsów,

– W końcowej fazie ruchu unoszenia sztangi wypuszczamy z płuc powietrze i na 2-3 sekundy zatrzymujemy ruch, zwiększając do maksimum napięcie bicepsów,

– Powoli opuszczamy sztangę do pozycji wyjściowej robiąc głęboki wdech.

Czytaj dalej:

Rafał Górka przedstawia – UNOSZENIE PRZEDRAMION ZE SZTANGĄ cz.2

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …