Samoczyszczące buty? Teraz to możliwe!

Zapewne wiele razy zrezygnowaliście z zakupu białych lub jasnych adidasów, tylko dlatego, że szybko będą się brudzić. Wizja ich ciągłego czyszczenia jest na tyle odstraszająca, że często zniechęca od ich zakupu. Tak na prawdę, już po pierwszym ich użyciu podczas krótkiego spaceru, wypadałoby je przeczyścić, aby wyglądały na nowe. Nowoczesny świat przychodzi do nas z rozwiązaniem problemu brudzących się białych butów – samoczyszczące buty! Tak, dobrze przeczytaliście. Jeżeli zakupiliście swoje wymarzone białe obuwie wystarczy, że pokryjecie je powłoką hydrofobową i sprawa załatwiona!

Powłoka hydrofobowa tworzy się na wskutek pokrycia obuwia, specjalnym środkiem, który zapewnia ochronę przed wodą. Hydrofobowość – to zdolność do odpychania cząsteczek wody, dlatego błoto, deszcz nie będą już zagrożeniem dla białych butów. Dzięki swoim nowym właściwościom, wasze buty będą odporne na zabrudzenia. Kropelki wody będą spływać od razu z jego powierzchni, co dodatkowo zapobiegnie przed ich przemoczeniem nawet w deszczowe dni.

Stosowanie powłok hydrofobowych jest bardzo powszechnie stosowane, nie tylko w kwestii obuwia. Powłoki te można nakładać na całe stroje robocze, narażone na działanie wody. Świetnie sprawdzą się również na powierzchniach płaskich takich jak beton, płytki, okna, bramy, meble, drzwi, klamki, powierzchnie malowane itd. Oprócz swoich właściwości hydrofobowych, takie powierzchnie są również bardzo przyjazne w utrzymaniu i łatwe w czyszczeniu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla kogoś

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wpływ nowych przepisów i regulacji na branżę taxi

W ostatnich latach branża taxi na całym świecie doświadcza gwałtownych zmian, wywołanych z…