Stanisław Bogacki – prezes zarządu grupy solar

Rynek rosyjski jest bardzo podobny do rynku polskiego, chociażby ze względu na tworzącą się klasę średnią oraz koncentrację handlu w centrach handlowych. W Niemczech o wiele trudniej jest wejść do atrakcyjnej galerii handlowej, dlatego rozwój naszej sieci uzależniamy od pozyskania atrakcyjnych lokalizacji.

Spółka Solar ma w swojej ofercie ekskluzywną odzież damską. Firma działa na rynku od 1989 roku. Ubrania Solar można kupić w 72 sklepach należących do spółki, ośmiu placówkach prowadzonych przez franczyzobiorców oraz 116 butikach partnerskich. Marka jest również obecna poza granicami naszego kraju, gdzie działa 38 sklepów franczyzowych i partnerskich. To właśnie rozwój zagraniczny będzie dla firmy priorytetem

w najbliższych latach. Do końca tego roku za granicą ma powstać osiem sklepów franczyzowych, w tym trzy sklepy w Rosji oraz dwa w Niemczech. Na kolejny rok zaplanowano otwarcie 15 sklepów. W dalszych planach jest wprowadzenie marki na kolejne rynki europejskie oraz do krajów arabskich.

– Rynek rosyjski jest bardzo podobny do rynku polskiego, chociażby ze względu na tworzącą się klasę średnią oraz koncentrację handlu w centrach

handlowych. Między innymi dlatego, przynajmniej na początku, chcemy skupić się na rozwoju naszej sieci w tym kraju. Na początku sklepy Solar pojawią się w miastach liczących ok. 1 min mieszkańców – mówi Stanisław Bogacki, prezes zarządu Grupy Solar. – W Niemczech o wiele trudniej jest wejść do atrakcyjnej galerii handlowej, dlatego rozwój naszej sieci uzależniamy od pozyskania atrakcyjnych lokalizacji, (mkr)

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Wchłanianie żelaza

  Wchłanianie żelaza Co trzeba wziąć pod uwagę, aby zwiększyć poziom żelaza w organizmie? W …
 • Nocne skurcze mięśni nóg

  Nocne skurcze mięśni nóg Nierzadko wybudzają Was ze snu nocne skurcze? Niestety, ten probl…
 • W jaki sposób rozciągnąć buty?

  Po zakupieniu butów często okazują się, że są one za małe. Ludzie wtedy załamują ręce i po…
Załaduj więcej Redaktor
 • Prawnik a adwokat

  Słowo prawnik każdemu od razu kojarzy się z osobą posiadająca prawnicze wykształcenie. Oso…
 • Jak reklamować biuro rachunkowe?

  Nie wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość, że reklama biura rachunkowego nie zawsze musi …
 • Klient do usług

  W usługach bardziej niż w handlu liczy się podejście do klienta. Zawsze wracamy do miejsc,…
Załaduj więcej Dla biznesu

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wchłanianie żelaza

Wchłanianie żelaza Co trzeba wziąć pod uwagę, aby zwiększyć poziom żelaza w organizmie? W …