Dom Dla siebie Subtelność białego tatuażu

Subtelność białego tatuażu

4 min odczyt
0
0
839

Każdy jest bardziej zaznajomiony z tradycyjnym tatuażem – żywy projekt często wykorzystujący wiele kolorów. Ale nowy rodzaj tuszu do tatuażu szybko staje się coraz częściej używany – tusz biały. Jak sama nazwa wskazuje, te tatuaże są znacznie bardziej subtelne i prawdopodobnie są bardziej praktyczne dla osób, które chcą tatuaże, ale wolą, aby były trudniejsze do zauważenia. Istnieją wyraźne różnice między białymi tatuażami a tradycyjnymi ciemnymi. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

Białe tatuaże używają białego atramentu, który jest znacznie trudniejszy do zauważenia niż tradycyjny atrament. Ze względu na zaniżony charakter białego tuszu artysta będzie musiał wielokrotnie prześledzić wzór, ponieważ biały atrament jest trudniej wchłaniany przez skórę. Jak można sobie wyobrazić, sprawia to, że praca z białym tuszem jest dość trudna i powinna być wykonywana tylko przez tych, którzy mają doświadczenie w jego stosowaniu. Aby ułatwić ten proces, niektórzy artyści używają szablonu podczas tatuowania. Jednak artysta musi upewnić się, że żaden atrament znajdujący się na szablonie nie zostanie zmieszany z białym atramentem, którego używają.

Szczególnie w przypadku osób o ciemniejszym odcieniu skóry białe tatuaże mogą być jeszcze trudniejsze do uzyskania, a w niektórych przypadkach niemożliwe, ponieważ ciemniejsza skóra jest mniej skłonna do wchłaniania białego tuszu. Podobnie, istnieje wiele środków ostrożności, które należy podjąć przed wykonaniem białego tatuażu. Biały tusz z większym prawdopodobieństwem wywoła niepożądane reakcje skórne ze względu na jego cienki charakter.

Dodatkowo białe tatuaże lepiej wykonywać w miejscach, które nie są stale narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Słońce może z czasem osłabić wygląd białego tatuażu i należy również pamiętać o powszechnych środkach chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, takich jak wybielacze, które również mogą uszkodzić tatuaż.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas powiększania ust?

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych na świecie. Chociaż …