Intensywny tryb życia sprawia, że naukowcy wciąż poszukują innowacyjnych metod walki ze stresem. Dwie z nich znalazły zastosowanie w wannach z hydromasażem. Pierwsza, chromoterapia, wykorzystuje lecznicze właściwości, jakie kryją w sobie światło i kolory, pozwalające utrzymać równowagę w organizmie. Jak się okazuje, każdy kolor odpowiada za co innego: niebieski łagodzi bóle, żółty poprawia samopoczucie, czerwony pobudza, a zielony przywraca wewnętrzną równowagę. Niektórzy producenci wanien postanowili więc wprowadzić w swoich wyrobach systemy, umożliwiające wykorzystywanie właściwości kolorów w zaciszu własnej łazienki.

Wanna z hydromasażem
Wanna z hydromasażem

Jak to działa? Po prostu, mamy do wyboru kilka programów kojąco-relaksacyjnych, które dobieramy w zależności do własnych potrzeb (np. motywacja, koncentracja, wyciszenie, odprężenie, przywrócenie energii itp.). Po włączeniu programu wanna ustawia czas wyświetlania i intensywność poszczególnych barw, wpływając na nasz nastrój.

Wanny z hydromasażem mogą być wyposażone także w funkcję aromatoterapii, czyli wpływania na organizm za pomocą określonego zapachu. Do zamontowanego pod obudową specjalnego dozownika wlewa się aromatyczne olejki eteryczne o różnych właściwościach. Przepływające przez dozownik sprężone powietrze dostarcza aromaty do dysz i uwalnia je w wodzie, skąd wydobywają się na powierzchnię i są wdychane przez kąpiącą się osobę. W zależności od wybranego aromatu, terapia zapachem może udrażniać układ oddechowy, uspokajać, ułatwiać zasypianie lub dodawać energii.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …