Wchłanianie żelaza

Co trzeba wziąć pod uwagę, aby zwiększyć poziom żelaza w organizmie? W dzisiejszym wpisie dowiecie się kilku istotnych wskazówek na ten temat. Poznacie na przykład główne źródła żelaza. Przeczytacie też, jak skutecznie zwiększyć wartość tego pierwiastka poprzez odpowiednie suplementy.

Żelazo
Żelazo

Główne źródła żelaza

Osoby, które mają ten problem muszą zwracać uwagę między innymi na to, co na co dzień spożywają. Jakie są główne założenia dietetyczne? Trzeba potwierdzić, że wchłanianie żelaza odbywa się znacznie lepiej z produktów mięsnych, a także rybnych. Dużo gorzej w tym temacie spisują się zaś produkty roślinne. Nic więc dziwnego, że główne źródła żelaza to na przykład wołowina, wątróbki, ryby itd. Ważne jest także to, aby stosować odpowiednie dodatki. Zwiększone wchłanianie żelaza obserwuje się po spożyciu witaminy C. Świeżo wyciśnięte soki z cytrusów bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Poza tym warto dodawać do mięsa czy ryb na przykład pomidory, paprykę, pietruszkę itd. Co należy natomiast odstawić? Bez wątpienia są to kawa i herbata. Napoje te zawierają bowiem taniny. Negatywne właściwości w tym temacie wykazują również kwas fitynowy oraz szczawiowy.

Suplementy na zwiększenie ilości żelaza

Istotną rolę odgrywają także właściwe suplementy. Trzeba wybierać produkty, które gwarantują wysokie wchłanianie żelaza. Warto zatem decydować się na sprawdzone preparaty, które mają pozytywne opinie od Klientów. Takie informacje można sprawdzić na przykład na forum internetowym itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonsultować się także z lekarzem lub farmaceutą. Fachowcy również doradzą Wam bowiem dobrej jakości suplementy zawierające wysoko przyswajalne żelazo. Zwracajcie uwagę na to, aby ten pierwiastek był podawany w formie chelatu aminokwasowego czy pirofosforanu żelaza – wtedy może liczyć na bardzo dobre efekty. Ponadto takie specyfiki nie powodują skutków ubocznych. Dawka musi być jednak odpowiednio dobrana – biorąc pod uwagę między innymi aktualny stan pacjenta.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …