Jeżeli mamy do wyboru wypicie kufla piwa lub lampki czerwonego wina, wybierzmy to drugie. Wino zawiera resweratrol. dzięki,któremu będziemy mieć sprawny uktad sercowo-naczyniowy, a przy okazji względną osłonę przed cukrzycą i nowotworami. To właśnie resweratrol obniża stężenie glukozy we krwi po posiłku, a więc pełni funkcję sprzymierzeńca nie tylko cukrzyków, ale też ludzi, którzy dbają o linię.

Ciemne są lepsze

Luksusem byłoby wyprodukowanie sobie wina z ciemnych winogron, ponieważ to one zawierają najwięcej resweratrolu. Owszem, substancja ta istnieje również w owocach jagodowych, a nawet w jabłkach, orzechach i kakao, jednak w znacznie mniejszej ilości.

Literatura naukowa wskazuje, że jest to czynnik wyjątkowo skuteczny do utrzymywania optymalnego stanu zdrowia, w tym wrażliwości na insulinę, zwiększonej aktywności mitochondriów, zmniejszonej ekspresji czynników zapalnych i ochronę przed skutkami wysokiej zawartości tłuszczu w diecie.

Stan naczyń krwionośnych

Czego jeszcze możemy oczekiwać po spożyciu produktów zawierających resweratrol?

Przede wszystkim wzmocnienia naczyń krwionośnych, a przy tym niedopuszczenia do zmian w tkankach wynikających z niedostatku krwi i tlenu. Ponadto możemy liczyć na pobudzenie syntezy tlenku azotu, który pozwoli poszerzyć strumień krwi i tym samym obniżyć jej ciśnienie w naczyniach.

Przyspieszona naprawa tkanek

Resweratrol zawiera katalizatory przemian chemicznych wpływających na szybkość reakcji różnych związków chemicznych względem siebie. Dzięki temu naturalne procesy naprawcze tkanek doznają przyspieszenia, bo resweratrol posiada właściwość regulacji przepływu energii w organizmie. W niektórych doniesieniach naukowych spotkać można nawet informację, że omawiany tu składnik zawarty w czerwonym winie z winogron działa bardziej wszechstronnie na organizm niż suplement. Ba! Spożywanie czerwonego wina chroni przed ryzykiem zwyrodnienia plamki żółtej w oku, co bywa związane i z wiekiem.

Oczywiście, każda przesada ma swoje drugie, wcale nie tak korzystne oblicze. W przypadku nadmiaru resweratrolu (czytaj: nadmiaru wina!) możemy spodziewać się spadku ilości białych i czerwonych ciałek krwi.

Lecytyna wchodzi do gry

Lecytyna
Lecytyna

Ustalono, że skuteczność resweratrolu pogłębia się w zestawieniu z lecytyną. Lecytyna to pożywienie dla mózgu, ważny składnik tkanki nerwowej wzmacniający sprawność umysłową, obniżający poziom cholesterolu LDL przy podwyższeniu HDL, chroniący przed tworzeniem się kamieni żółciowych i ułatwiający rozpuszczalność cholesterolu w żółci.

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o tym, że resweratrol stymuluje proces rozpadu komórek tłuszczowych, a zatem w procesie odchudzania czy tylko proporcjonalnego „łapania linii” jest to element pomocny.

Koszt suplementu waha się między sumą 40 a 140 złotych

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla kogoś

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wpływ nowych przepisów i regulacji na branżę taxi

W ostatnich latach branża taxi na całym świecie doświadcza gwałtownych zmian, wywołanych z…