– Kocham, więc karmię uważnie – to motto Katarzyny Enerlich. – Urządzanie zielonych uczt jest formą rozpieszczania bliskich i siebie samej.

Preludium do takiej uczty, zwłaszcza w upalne dni, może być na przykład zielona lemoniada z natki pietruszki. Najprostsza rzecz na świecie, a jaka moc witamin i mikroelementów! Albo chipsy z pokrzywy czy gołąbki wegetariańskie w liściach z botwiny. Codzienną inspiracją jest obfitość ogrodu.

Kosmetyki ze sklepu – nie ma mowy!

Natura niepostrzeżenie zakradła się również do kosmetyczki Katarzyny Enerlich. – Nie jestem przekonana, czy przyjmując to, co oferuje mi współczesny świat i jego przemysł, sprawię, że stanę się piękna – mówi. – Położona w gabinecie kosmetycznym maska na twarz, która kosztuje 100 zł, tak naprawdę nie działa lepiej od położonej w domu, w przerwie obiadowej, maski z awokado i cytryny albo z mango. W zaciszu mojej mazurskiej prowincji mogę bez ograniczeń czerpać z rezerwuaru natury.

Link Sponsorowany: SPA Rzeszów

Pani Katarzyna robi więc własne kosmetyki. Kremy i masła do ciała, toniki, płukanki do włosów. Bez sztucznych konserwantów i parabenów. Może wymaga to poświęcenia odrobiny czasu, poszukania wiedzy o tym, jak to zrobić własnoręcznie, jednak efekty i satysfakcja warte są włożonej pracy. A skąd wziąć czas? – Wystarczy zrezygnować z oglądania telewizji – śmieje się Katarzyna i już rusza do kuchni, by wykorzystać pachnące płatki róż rosnących przed domem i zrobić tonik do twarzy, który cudownie odświeża w upalne dni i przywraca właściwe pH skóry.

– Czy wróciłabym do miasta? W życiu! – zastrzega się nasza rozmówczyni. – Świat tuż za miedzą smakuje inaczej niż w zakorkowanym mieście. Każda pora roku niesie inny zapach. Pamiętajmy jednak, że możemy to także znaleźć, mieszkając w mieście. Wystarczy tylko od czasu do czasu zanurzyć się w podmiejskiej zieleni, popatrzeć z uwagą, gotować z miłością i porozpieszczać się, robiąc to, co się kocha.

 

Czesc 1 – ssalegia.pl/z-prowincja-w-sercu-cz-1/
Czesc 2 – slawomirwolniak.pl/z-prowincja-w-sercu-cz-2/
Czesc 3 – lcdplayer.pl/z-prowincja-w-sercu-cz-3/
Czesc 4 – labkolandia.pl/z-prowincja-w-sercu-cz-4/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …