Dom Dla rozrywki Zgrabne plecy są sexy

Zgrabne plecy są sexy

5 min odczyt
0
0
3,230

Zdecydowanie najpopularniejszym tematem wśród kobiet ćwiczących w centrach fitness jest trening obszaru bioder, ud i pośladków. Obszary te są uznawane za najbardziej sexy i stąd tak duże zainteresowanie ich treningiem.

Spójrzmy jednak na trening kobiet nieco szerzej. Z obszaru bioder „wyrasta” górna połowa ciała, w której mieszczą się najważniejsze organy wewnętrzne, i która podtrzymuje głową. Już samo to jest wystarczającym powodem do zadbania o wygląd tej części ciała i przy okazji uniknięcia wad postawy w tym obszarze, które w związku z powszechnym obecnie siedzącym trybem życia szerzą się w zastraszającym tempie.

Za utrzymywanie prawidłowej postawy odpowiadają głównie mięśnie grzbietu. Jedna z wyczynowych fit-nesek tak to ujęła – „Trening mięśni grzbietu jest niesłychanie ważny, i to

nie tylko ze względów estetycznych. Oczywiście, wspaniale jest mieć seksowne plecy, ale jeszcze ważniejsze jest ukształtowanie prawidłowej postawy”. A jeśli plecy będą seksowne, to automatycznie seksownego wyglądu nabierze przód tułowia, z odciągniętymi barkami, wypchniętą klatką piersiową, wyprostowaną głową i wciągniętym brzuchem.

Większość wad postawy związanych z niewłaściwym kształtem pleców i kręgosłupa bierze się stąd, że obecnie w życiu codziennym nie musimy wykonywać żadnych prac, które by „prostowały” nasze plecy. Wiejskie kobiety jeszcze z połowy XX w.

wykonywały pracę w polu i w zagrodzie, angażując w ten sposób mięśnie grzbietu. Efekt był taki, że miały proste, idealnie ukształtowane plecy. Teraz, aby mieć takie plecy kobiety muszą podobne „prace” wykonywać na siłowni.

Jak należy ćwiczyć mięśnie pleców

Wygląd i trening pleców często jest zaniedbywany, gdyż łatwiej ćwiczyć mięśnie przedniej strony ciała, gdyż widzimy jak pracują. Główne mięśnie pleców: najszersze grzbietu, czworoboczne i równoległoboczne są masywne i wymagają intensywnego treningu, co nie oznacza, że trzeba stosować nadmierne ciężary. Ciężar zawsze musi być dostosowany do naszych aktualnych możliwości, a poza tym największą uwagę należy zwracać na precyzję i technikę ruchów.

COŚ NA ROZGRZEWKĘ

Przyciąganie drążka górnego wyciągu do klatki piersiowej (nachwyt szeroki) – 3 serie po 12 powtórzeń – przerwy między seriami – 30 sekund

Oprócz rozgrzewki ogólnej (5-10 minut na maszynie aerobowej) warto wykonać jedno ćwiczenie, które rozgrzeje naszą docelową grupę mięśniową. W przypadku mięśni grzbietu takim ćwiczeniem może być przyciąganie do klatki piersiowej drążka górnego wyciągu, Zaczynamy od ciężaru małego i w każdej kolejnej serii stopniowo go zwiększamy. Nie dochodzimy jednak do ciężarów zbyt dużych, gdyż są to serie rozgrzewkowe.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wpływ nowych przepisów i regulacji na branżę taxi

W ostatnich latach branża taxi na całym świecie doświadcza gwałtownych zmian, wywołanych z…