Urządzenie małego pokoju na pozór nie powinno sprawiać większych trudności. Kluczowe jednak jest, aby nie przytłaczać już i tak ograniczonej przestrzeni dużą ilością mebli i dodatków. Należy umiejętnie dobrać i wykorzystać je, żeby optycznie powiększyć mały pokój i stworzyć przytulne, funkcjonalne pomieszczenie. Co zatem zrobić, by uzyskać efekt większej przestrzeni pomimo małego metrażu? Z pomocą przychodzi oświetlenie. Sprawdź, jaki żyrandol wybrać, aby mały pokój sprawiał wrażenie dużo większego niż faktycznie jest.

Żyrandol szklany – efektowny dodatek, powiększający przestrzeń

Od dawna wykorzystywanym sposobem na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni jest zamontowanie dużej ilości luster. Odbijają one światła dzięki czemu wydaje się, że wnętrze jest o wiele przestronniejsze niż w rzeczywistości. Tą samą zasadą można kierować się, wybierając oświetlenie do małego pokoju. W takich pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzą się żyrandole kryształowe lub ze szklanymi kloszami. Jest to świetny dodatek, podkreślający walory dekoracyjne całego pokoju, a odbicie światła spowoduje wrażenie zwiększonej jasności i przestronności wnętrza. Takie oświetlenia są dodatkowo bardzo efektowne, przez co nawet oświetlenie ogrodowe wykonane ze szkła, np. szklane kule świetlne są coraz częściej wykorzystywane w celu uzyskania oryginalnej aranżacji ogrodu.

Minimalistyczny pokój i minimalistyczny żyrandol

Jeśli masz do dyspozycji niewielką przestrzeń, ale chcesz ją optycznie powiększyć i urządzić w nowoczesnym stylu, niewielkie żyrandole w formie pierścieni lub niewielkich kul będą strzałem w dziesiątkę. Nie zdominują one wnętrza, a tylko podkreślą oryginalny styl pokoju. Każdy producent żyrandoli stara się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów, zatem warto sprawdzać w katalogach czy stronach internetowych gotowe pomysły na oświetlenie niewielkich wnętrz.

Jakich żyrandoli do małych pokoi unikać?

Najczęściej w niewielkich pomieszczeniach rezygnuje się z oświetleń przymocowywanych do ściany. Nie dają one tyle światła, ile żyrandol, co dodatkowo może przytłaczać wnętrze. Do małych pokoi nie zaleca się również wybierać zbyt dużych, bogato zdobionych lamp zawieszonych na suficie. Ze względu na swoje wymiary staną się one centralnym punktem pokoju i zdominują całą aranżację.

 

 

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute na wakacje zimowe: Gdzie znaleźć tańsze opcje na spontaniczny wyjazd na narty?

Wprowadzenie Planowanie wakacji zimowych w ostatniej chwili może być zarówno ekscytujące, …