Odżywki białkowe – klucz do sukcesu to białka serwatkowe!

Odżywki białkowe znane są z polecania ich sportowcom, zarówno tym profesjonalnym, jak i amatorom, osobom odbudowującym masę mięśniową po chorobie lub urazie, a także tym wszystkim, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej. Kluczem do sukcesu są tu tak zwane białka serwatkowe. Optymalizują one przyswajanie protein wspierając tym naturalne czynności fizjologiczne i metaboliczne naszego organizmu. Odżywki białkowe stosować można regularnie planując określony wzrost masy mięśniowej lub w okresach szczególnie wytężonego wysiłku fizycznego.

Białka w organizmie, czyli jak stosować odżywki białkowe?

Biologiczna, fizjologiczna rola białek w naszym organizmie jest nie do przecenienia. Wzrost oraz rozwój tkanek naszego organizmu odbywa się głównie dzięki aminokwasom zawartych w białkach. Białko bierze także udział w produkcji hormonów oraz wzmacnia ono DNA. Osoby prowadzące bardzo statyczny styl życia i nieobciążające organizmu potrzebują zaledwie 1,5 grama białka na kilogram żywej masy ciała. W przypadku sportowców, których ciała narażone są codziennie na mikrourazy treningowe zapotrzebowanie na białko wzrasta nawet do 4 gramów na kilogram masy ciała. Odżywki białkowe mają tę zaletę, że dostarczają one białek do organizmu i jednocześnie nie wzmagają one wzrostu tkanki tłuszczowej, co ma miejsce w stosowaniu tradycyjnego odżywiania. Tłuszcze i węglowodany są zredukowane do minimum w formie syntetycznej odżywki białkowej. W odżywianiu profesjonalnym sportowców odżywki białkowe służą do nasycania struktur białkowych w tkance mięśniowej, dzięki czemu powierzchnia mięśni ulega bezpiecznemu i kontrolowanemu rozrostowi. Odżywki białkowe łączy się z równoległym dostarczaniem organizmowi białek z tradycyjnych produktów, takich jak sery, jajka i mięso, aby organizm nie uległ rozregulowaniu żywieniowemu.

 

Odżywki białkowe harmonizują białko serwatkowe i kazeinę

Sukces odżywki białkowej to harmonizacja szybkiej absorpcji białka serwatkowego i stopniowego, powolnego przyswajania kazeiny. Dzięki tej równowadze organizm jest optymalnie wspierany w prawidłowym i bezpiecznym budowaniu masy mięśniowej.

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiednie świece ręcznie robione?

Masz zamiar kupić świece ręcznie robione? Na co zwracać uwagę w momencie podejmowania osta…