Dom Dla rozrywki Jak dbać o nadwozie auta?

Jak dbać o nadwozie auta?

3 min odczyt
0
0
41

Troska o karoserię i lakier samochodu jest niewątpliwe bardzo ważna. Dobrze utrzymane auto wiele mówi o kierowcy. Co więcej, ewentualna sprzedaż takiego samochodu jest dużo łatwiejsza niż sprzedaż pojazdu ze zniszczonym, nieatrakcyjnym lakierem. Jak dbać o nadwozie samochodu?

Mycie nadwozia

Regularne mycie nadwozia to podstawa troski o wygląd auta. Można oczywiście myć nadwozie samodzielnie, jednak jest to niewskazane. Nie da się bowiem umyć dokładnie całego brudu, co więcej, czasochłonne i niełatwe mycie ręczne to spore ryzyko doprowadzenia do zarysowań na delikatnym lakierze pojazdu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc korzystanie z myjni samochodowych. Najpopularniejsze to oczywiście myjnie automatyczne i bezdotykowe. Która jest lepsza?

Myjnia automatyczna. Wskazana tylko przy małych lub średnich zabrudzeniach

Myjnia automatyczna, w której nadwozie pojazdu myją wirujące szczotki, jest jak najbardziej warta polecenia, ale tylko gdy nadwozie samochodu nie jest za bardzo brudne czy też zabłocone. W tego rodzaju myjniach nie ma bowiem możliwości dokładnego spłukania brudu przed rozpoczęciem mycia, a wirujące szczotki mogą go na początku rozprowadzać, powodując też zarysowania lakieru. Zbyt twarde szczotki i częste mycie auta w myjni automatycznej to gwarancja pogorszenia stanu nadwozia. Z czasem zarysowania widać nie tylko na lakierze, ale i na tablicach rejestracyjnych. Stają się mniej czytelne, porysowane. Bezpieczniejsza dla pojazdu jest więc myjnia bezdotykowa. Co równie istotne myjnia bezdotykowa Lublin wiąże się z niższymi kosztami mycia. Warto więc korzystać z takich myjni, a po umyciu pojazdu nigdy nie zapominać o zabezpieczeniu lakieru dobrej jakości woskiem.

 

Mechanika Samochodowa: http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiednie świece ręcznie robione?

Masz zamiar kupić świece ręcznie robione? Na co zwracać uwagę w momencie podejmowania osta…