Na rynku istnieje już dużo firm oferujących usuwanie wilgoci z domów i mieszkań. Osuszanie budynków Kielce także cieszy się coraz większą popularnością, ważne jednak jest aby wiedzieć kiedy wymagane jest skorzystanie z takiej usługi oraz jak ona przebiega.

Osuszanie konieczne jest w przypadku powodzi, awarii systemów hydraulicznych oraz błędów konstrukcyjnych, które prowadzą do zalania budynków w znaczący sposób. Budynki mieszkalne, biura, a także garaże nie są zazwyczaj dostosowane do obecności w nich wody, która potrafi doszczętnie zniszczyć wymienione pomieszczenia. Stąd tak ważne jest jak najszybsze odpompowanie wody oraz usunięcie wilgoci co daje szanse na uratowanie i  zachowanie w przynajmniej dobrym stanie zalanych pomieszczeń.

Dokładne usunięcie wilgoci nie jest łatwym zadaniem, dlatego przy użyciu odpowiedniej technologii i specjalistycznego sprzętu możliwe jest uratowanie nawet tych najbardziej zniszczonych przez żywioł wody pomieszczeń. Początkowo specjaliści zajmują się wypompowaniem wody z pomieszczeń, następnie ważny jest dobór odpowiedniej metody, która pozwoli wyciągnąć wilgoć ze ścian. Najwięcej problemów sprawia osuszenie dolnych partii murów, gdzie woda gromadzi się i zalega najdłużej.

Najczęściej stosowanymi metodami są wietrzenie absorpcyjne, polegające na wyssaniu z pomieszczenia wilgotnego powietrza, ogrzaniu i  ponownym wprowadzeniu do budynku. Metoda ta jest kilkukrotnie powtarzana w celu „wyciągnięcia” wody ze ścian budynku. Często spotykanym sposobem jest także wietrzenie kondensacyjne. W tym przypadku wyssane z budynków powietrze poddawane jest schładzaniu, a nie ogrzaniu.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak Znaleźć Godny Zaufania Serwis Elektronarzędzi

Gdy Twoje elektronarzędzia wymagają naprawy lub konserwacji, znajdowanie godnego zaufania …