Aby bicepsy pracowały z dużą intensywnością, powinny, po pierwsze, w pozycji wyjściowej być mocno rozciągnięte, i po drugie, w pozycji końcowej być w maksymalnym skurczu przy jednoczesnym mocnym dociążeniu ze strony ciężaru użytego do ćwiczenia. Unoszenie przedramion ze sztangą spełnia wszystkie te warunki dzięki czemu jest wyjątkowo skuteczne w rozbudowie masy bicepsów.

POZYCJA WYJŚCIOWA

Stoimy w średnim rozkroku, tułów wyprostowany, klatka piersiowa wypchnięta, łopatki ściągnięte, ręce ze sztangą nieznacznie ugięte, opuszczone.

SPOSÓB WYKONANIA ĆWICZENIA

Można potączyć wykonywanie ćwiczenia w pozycji siedzącej i stojącej. Polega to na tym, że najpierw robimy ćwiczenie w pozycji siedzącej, a gdy już nie mamy sity na prawidłowe wykonanie następnego powtórzenia, zmieniamy pozycję na stojącą i kontynuujemy serię.

GŁÓWNE MIĘŚNIE ZAANGAŻOWANE W ĆWICZENIE:

  1. bicepsy,
  2. mięśnie ramienne,
  3. mięśnie ramienno-promieniowe,
  4. mięśnie naramienne (dotyczy wyłącznie przednich części mięśni).
  5. – Robimy wdech, zatrzymujemy powietrze w płucach, po czym w tempie dość szybkim unosimy przedramiona ze sztangą do pozycji maksymalnego skurczu bicepsów,

– W końcowej fazie ruchu unoszenia sztangi wypuszczamy z płuc powietrze i na 2-3 sekundy zatrzymujemy ruch, zwiększając do maksimum napięcie bicepsów,

– Powoli opuszczamy sztangę do pozycji wyjściowej robiąc głęboki wdech.

Czytaj dalej:

Rafał Górka przedstawia – UNOSZENIE PRZEDRAMION ZE SZTANGĄ cz.2

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla rozrywki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak otworzyć sklep medyczny?

Otwierając sklep medyczny należy wziąć pod uwagę współpracę z firmami, które są producenta…