Po zakupieniu butów często okazują się, że są one za małe. Ludzie wtedy załamują ręce i postanawiają kupić nowe obuwie, tracąc na tym pieniądze. Nie trzeba decydować się na tak radykalny krok. Zawsze można najpierw spróbować rozciągnąć zakupione buty, które po założeniu okazały się zbyt małe. Nie w każdym przypadku ta sztuka się udaje, ale istnieje szansa, że obuwie się rozciągnie. Pierwszym ze sprawdzonych sposobów jest założenie mokrych skarpetek na własne stopy i wsunięcie na nie butów. Tak powinno się chodzić minimum przez kilka godzin. Na noc warto także wypchać obuwie mokrymi gazetami, dzięki czemu nad ranem buty będą rozciągnięte.

Buty markowe
Buty markowe

Stosowanie gorącej pary i lodu

Męskie buty markowe można spróbować rozciągnąć także na inne sposoby, korzystając z:

  • lodu,
  • gorącej pary wodnej,
  • suszarki.

Lód musi wypełniać całe wnętrze buta, a gdy już tak się stanie, but należy włożyć do zamrażalnika. Tam powinien spędzić całą noc, po jednej nocy powinien mieć już odpowiedni dla użytkownika rozmiar. Kolejną opcją jest ogrzewanie buta przy pomocy suszarki do włosów lub też gorącej pary wodnej. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami, a wiele osób podkreśla, że po takich zabiegach ich obuwie się rozciągnęło i nie trzeba było udawać się do sklepu obuwniczego po to, aby kupować nowe.

Wizyta u specjalisty

Jeśli domowe sposoby okażą się być zawodne wtedy nie pozostaje nic innego jak udanie się ze swoimi zbyt małymi butami do szewca. On dysponuje specjalnymi narzędziami, dzięki którym będzie w stanie rozciągnąć minimalnie buty i na pewno ich nie uszkodzi. Na całe szczęście taka usługa wcale nie należy do najdroższych, za to może być bardzo pozytywna w skutkach. Ludzie często decydują się na wykorzystanie różnych gadżetów we własnym domu, aby rozciągnąć buty, np. kombinerek, ale nie jest to dobra decyzja. Buty wtedy można łatwo zniszczyć i do niczego nie będą się już nadawały. Specjalista ma doświadczenie w tej branży i na pewno profesjonalnie podejdzie do każdego otrzymanego zlecenia, aby otrzymać za nie wynagrodzenie od klienta.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla siebie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Trendy i przyszłość w wypożyczaniu sprzętu budowlanego: od zrównoważonego rozwoju do automatyzacji.

Branża budowlana nieustannie ewoluuje, podążając za najnowszymi trendami i innowacjami, kt…